Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Eelmistel kohalikel valimistel pääses sotside nimekirjas Võru linnavolikokku SEB Panga (endise Ühispanga) Lõuna-Eesti piirkonnajuhi kohalt lahti lastud Mati Kitsik. Talle tehti linnavalitsuse juures ametikoht kuupalgaga 2000 eurot, kokku maksti talle kahe aasta jooksul ligi 70 000 eurot, aga seni pole teada, mida Kitsik täpselt tegi. Võrus teda tööl näha polnud, mingit töö tulemust pole ette näidata olnud.

Võru linnavolikogu väike, aga tragi opositsioon eesotsas IRLi piirkonnajuhti Tarmo Piirmanniga esitas Kitsiku kohta linnavalitsusele korduvaid järelpärimisi, aga need põrkasid vastu seina. Neile ei tulnud mingit sisulist vastust.

Kitsik käis algul Tartust Võrru volikogu istungitele, aga pärast ei teinud sedagi, sest ta löödi volikogust minema. Nimelt selgus, et ta ei saa olla korraga linnavalitsuse palgal ja volikogu liige.

Kohus tegi kindlaks, et Kitsikuga sõlmiti sisuliselt tööleping. Tööd aga ei tehtud, mistõttu sai linn töölevõtmisest kahju. Ometi pole linna revisjonikomisjon Kitsiku teemat üles võtnud.

Kahju oli tegelikult veel suurem kui nimetatud 70 000 eurot. Selleks, et Kitsik palgale võtta, lasi linnapea Anti Allas nõuniku kohalt lahti Oliver von Wolffi, kes oli Võrru organiseerimas Saksamaalt investeeringuid. Wolffi abikaasa Kairi oli juba toonud Võrru suure Saksa energiafirma Danpower, tänu millele oli Võru linnal võimalik investeerida teedesse ja tänavatesse ning hakata korda tegema koole ja lasteaedu. Enne seda oli Võru linn rahalises mõttes suures plindris, sest rahandusministeerium arvestas spordikeskuse ehituseks võetud laenu linna laenukoormuse hulka ning sellega oli linna laenulimiit lõhki.

Võru linn üritas mitu aastat soojafirmat müüa, aga tulutult. Kuni Kairi von Wolff luges Saksamaal interneti kaudu uudist Võru soojafirma kohta ja kuivõrd ta tahtis Eestisse elama tulla, siis organiseeris Võrru suure Saksa investeeringu, tänu millele on Võru inimesed saanud nautida madalat soojahinda. Lisaks lõi Danpower Võrru mitukümmend kõrgepalgalist ametikohta. Võrru oli planeeritud terve rida uusi investeeringuid, sealhulgas uus veekeskus, mis tähendanuks veel töökohti, aga see kõik jäi katki, kuna Wolff asendati Mati Kitsikuga. Mida Kitsik Võru linna jaoks või heaks tegi, see on suur saladus, mida linnavalitsus pole suutnud mitme aasta jooksul lahti seletada. Võru linna revisjonikomisjon pole, nagu juba mainitud Kitsiku teemaga tegelenud, kuigi näiteks eelmise linnapea Jüri Kaveri mõnesaja euro suuruse mobiiltelefoni lepingu hekseldas revisjonikomisjon üksipulgi läbi.

Võrus räägiti, et Kitsik ostis omale sotside kaudu ametikoha, sest ta lasti pangast lahti ja tal polnud tööd. Vahetult pärast valimisi saigi temast linnavalitsuse nõunik palgaga 2000 eurot kuus. Kitsikule tehtud kulutused olid kokku 70 000 eurot. Selle raha eest ei teinud ta teadaolevalt mitte midagi.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised