Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Edgardo Contreras via canva.com

Kui ilusad ilmad, päike ja soojus koputavad teie uksele, siis tahate neid maksimaalselt ära kasutada. Veelgi parem, kui saate seda kodus teha!

Kui teil on piisavalt õnne, et teil on näiteks terrass, terrass või rõdu, siis kasutage seda maksimaalselt ära. Selles artiklis anname teile näpunäiteid, kuidas nautida sööki terrassil või mõnel muul välitingimustes, nagu istuksite restoranis.

Stiilne välimööbel ja sisustus

Olenemata sellest, kas teil on suur või väike terrass, kokkupandav mööbel on õues alati kasulik, eriti kui plaanite korraldada koosviibimisi. See võimaldab mööblit igal ajal hõlpsasti kohandada vastavalt teie vajadustele ja olukorrale. Näiteks võimaldavad kokkupandavad lauad ja toolid rohkem ruumi manööverdamiseks. Need on ka üsna praktilised ning neid on lihtne ehitada ja transportida.

Kui saate, ostke õuemööblit, mida saab kasutada ka hoiuruumina. Võite kasutada riiuleid või väikest uksega kappi, et hoida kõik vajalikud asjad, näiteks salvrätikud või laudlinad, käeulatuses. Nii ei pea sa laua katmiseks palju edasi-tagasi käima.

Mis puutub ümbruskonda, siis on hea mõte sisustada terrass mõne aksessuaariga, et muuta see mugavamaks. Näiteks soovitame lisada mõned õuepadjad ja hoida käepärast tekki, juhul kui läheb jahedaks. Need on üksikasjad, mis võimaldavad teil veeta terrassil tunde, ilma et te seda isegi tunneksite, ja õhtusöögijärgsed vestlused ei lõpe kunagi.

Kenad salvrätikud ja laudlinad

Sa ei pea õppima salvrätikute voltimise kunsti, et luua kodus restorani keskkonda. Tegelikult ei ole vaja väljamõeldud origami kujundeid, kuid õige salvrätivärvide või -stiilide valik võib olla õhtu tipphetkeks. Riidest salvrätikud on taas moes ja kõik, mida sa pead tegema, on need kokku rullida ja paela või nööriga siduda. Sama saab teha ka paberist salvrätikutega.

Mis puutub laudlinasse, siis isegi kõige lihtsamatest materjalidest annab see lauale juba elu. Ja see ei pea olema valge! Lõppude lõpuks võib ruuduline laudlina luua võluva Itaalia turukeskkonna. Võite mängida ka materjalidega – linane laudlina sobib ideaalselt leedu roogade juurde.

Muusika atmosfääri loomiseks

Kõik armastavad terrassil söömist, kuid ilma muusikata on see vaid pooleldi lõbus. Isegi kui see on ainult ühe inimese privaatne pidu, peab muusika mängima taustal!

Sellisel juhul on erinevad kõlarid ja väikesed valjuhääldid suurepärane valik terrassil kasutamiseks, sest need on kaasaskantavad. Kaasaegseid seadmeid saab ühendada mobiiltelefoni, arvuti või mis tahes muu Bluetooth-ühendusega seadmega.

Valmistage ette nimekaardid

Foto: TimBramowitz via canva.com

Kujutage ette: astute kaunilt kaetud laua juurde ja näete oma nime elegantsel kaardil. Jätab külalistele hea mulje see armas idee. Kasutage lihtsalt ilusaid paberkaarte, millele saate kirjutada oma külaliste nimed ilusa käekirjaga. 

Muidugi, ärge kartke seda ideed kohandada õhtusöögi üldise teemaga – kui teil on hubane, rustikaalne koosviibimine, võite kaardid kinnitada pisikeste taimepottide külge.

Kaunistage oma terrass taimede abil

Mis on terrass ilma taimedeta? Mõne taime lisamine on alati suurepärane viis atmosfääri parandamiseks. Kui soovite, võite neid istutada erinevatesse pottidesse, et anda ruumile erinevaid materjale ja värve. Võite isegi rajada terrassile väikese aia, kus on aromaatsed maitsetaimed, näiteks piparmünt, tüümian või basiilik, et maitsestada oma roogasid.

Küünlavalgus valgustamiseks

Küünlavalgus loob alati meeldiva atmosfääri. Samuti on neid eri kujusid ja värve ning neid saab kombineerida erinevate küünlajalgade ja -alustega. Restoranide valgustus on tavaliselt vaoshoitud, nii et võite julgelt loobuda tavapärastest valgustitest. Kui ainuüksi küünaldega on veel pime, kasutage külgvalgustust või asetage lamp maapinnale.

Pange siiski tähele, et lõhnaküünlad tuleks asetada teatud kaugusele, et joovastav lõhn ei ületaks toidu aroomi. Mõnel juhul võib küünla pehme lõhn tekitada soovi süüa ja aidata teil õhtusöögi meeleolus olla, kuid enamasti on parem valida lõhnatuid küünlaid.

Ühekordseks kasutamiseks mõeldud tööriistad ja riistad

Lihtsaim viis, kuidas parandada tellitud või ise valmistatud toitu, on asendada ühekordsed söögiriistad ilusate nõudega. Pidage meeles, et restoranides on tavaliselt üks valik söögiriistade materjali, mis võib olla savist, puidust või klaasist. Kui olete huvitatud sobivatest nõudest – vaadake siit.

Näiteks serveerige sushit elegantsel taldrikul ja kandke sojakaste väikestesse kaussidesse. Mis puutub nugadesse, lusikatesse ja kahvlitesse, siis ehk võiks mõelda ka hõbeda peale? Ka kristallklaasid ei peaks ootama erilisi sündmusi – need võivad isegi muuta vee maitse paremaks. Sellised söögiriistad ja nõud lisavad teie lauale kindlasti luksuslikkust.

Viimased uudised