Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Saksa perefirma Lidl, mis on avanud tuhandeid poode üle terve maailma, on kavandanud laienemist Eestisse juba mitukümmend aastat, aga seni pole midagi veel juhtunud. Nüüd räägitakse, et Lidl siiski varsti tuleb, mis on suur kergendus Eesti tarbijatele ja suur löök Eesti jaekaupmeestele.

Sarnaselt Ikeale on Lidl juba esindatud Leedus, mis annab tunda terves Leedu kaubanduses: hinnad on soodsamad kui Eestis. Läti ja Eesti on mõnede Balkanimaade kõrval ainsad Euroopa riigid, kus Lidli poode veel ei ole. See tähendab, et eestlastel ja lätlastel puudub juurdepääs odavale toidukaubale.

Lõunaeestlane käis Leedus Lidli poes vaatamas ja mis siis silma jäi? Kõigepealt muidugi see, et pood on suur, nagu Võru Maksimarket. See on erinevus lääneriikidega, kus Lidli poed on väiksed kodupoed. Leedus Mariampoles on aga Lidli pood suur supermarket, kus on kaupa seinast seina. See on kindlasti halb uudis Eesti suurtele poekettidele, kellele on kõrvale tulemas suur konkurent.

Müügil oli Lidli kuulus värskelt pressitud apelsinimahl, mille liiter oli Leedus 2 eurot. Olgu lisatud, et samas kõrval Poolas maksis sama mahl 1 euro liiter.

Siis Lidli pudelivesi, mis oli müügil hinnaga 18 senti 2 liitrit. Vytautase mineraalvee 1,5-liitrine pudel maksis 49 senti.

Alkoholi osas maksis pooleliitrine pudel viina 4,99 ja pudel õlut 50 sendi ringis. Need on muidugi Leedu hinnad: alkohol ongi Leedus odavam. Pole ime, sest kõrval Poolas on alkohol veelgi odavam: viinapudel 3,8 eurot ja õlu 40 senti.

Siis kobartomati kilo oli Leedu Lidlis 1 euro ringis, Eestis on tomat poole kallim. Suur kimp sparglit maksis 1,5 eurot, Eestis maksab sama asi 6,5 eurot. Vahe enam kui 4-kordne.

Banaani kilo oli 1 euro ringis, värsked salatid 60-70 senti karp. Kohalik värske kurk 2,4 eurot kilo. Kartul 24 senti kilo. Munad M-suurus 99 senti ja L-suurus 1,09 senti karp. Piimaliitri hind 45 senti.

Nii nagu mujal, nii ka Leedus Lidlis eraldi liha-kalaletti pole. Selle asemel on tooted pakitud kilesse. Liha-kala oli enam-vähem sama hinnaga mis Eestis. Niisamuti leiva- ja saiatooted.

Leedu Lidlis torkas silma, et valikus on palju värskeid puu- ja juurvilju ning salateid väga hea hinnaga, mis on kergendus neile, kes eelistavad tervislikult toituda, sest Eestis on värske ja tervislik toit lukskaup – väga kallis. Loodetavasti aitab Lidl oma tulekuga eestimaalaste tervist parandada.

Poe sissepääsu juures on kohe taara-automaat, seda ei pea kusagilt nurga tagant otsima. Samuti saab sissepääsu juures automaadist osta kohvi. Poekärul on eraldi kohvitopsi hoidja – väga mugav. Kärud on väljas ja käru saab kätte mündiga, nagu see on Maximas.

Torkas silma, et kohe poe ees on palju kohti inva-autodele – samuti väga viisakas. Invakohtade juures on piisavalt ruumi käru või ratastooli jaoks, et autost välja saada.

Siin on paar videot Leedu Lidlist ja galerii koos hindadega.

Märksa odavam on toidukaup aga Poolas – pole ime, et Poolast Eestisse kaupa veetakse. Mida kujutavad endast hinnad Poolas, sellest juba eraldi mõni teine kord.

Viimased uudised