Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti lõunapiiri ääres elav Metsavenna talu peremees Meelis Mõttus lasi lätikeelse plakati ära tõlkida ja see on Lätis üleval kuni valimispäevani 3. märtsil.

Plakatil on kirjutatud läti keeles: „Isamaa on igal pool” (ülemine tekst) ja „Eestlastele lätlastega võrdsed võimalused!” (alumine tekst). Lätipäraseks on mugandatud ka Meelis Mõttuse nimi.

Mõttuse plakatit Lätis näevad paljud eestlased tänu valitsuse aktsiisipoliitikale, mis on ostjad Lätti viinud. Hopas (Ape) on näiteks Alko1000 pood. Mõttus on varem öelnud, et teenib ka ise tänu piirikaubandusele, kuna möödasõitjad peatuvad ka tema talupoe juures.

Valimiste puhul edastas Mõttus järgmise pöördumise:

Põllumajandustoetused mõjutavad terve eesti riigi saatust

Kuidas ja milleks neid toetusi kasutada, peaksid otsustama inimesed, kes soovivad selles riigis elada.

Toetuste jagamist ei tohiks otsustada need, kes tahavad toitu tootes võimalikult suuri kasumeid teenida.

Euroopas tahetakse järgmisel perioodil kehtestada maksimaalne toetuse piirmäär ühe ettevõtte kohta. Soovitakse piirata ületootmist, kaitsta loodust, säilitada maaelu.

Eestis on meedias räägitud, et selle punkti osas soovitakse kehtestada erisus ja selle üle otsustaksid tootjate liidud. Selline asjade käik oleks riigi arengule ohtlik. See on kasulik suuromanikele, kapitalile, mis on järjest vähem Eestiga seotud.

Kutsun üles kõiki valijaid küsima riigikokku kandideerija käest, kuidas ta soovib Eestis maaelu toetusi tulevikus jagada: kas endistel alustel või nii nagu Euroopas kombeks?

Meil tuleb varem või hiljem teha valik, kas me soovime toota maailma odavaimat või parimat toitu.

Selle valiku peab tegema rahvas.

See valik on valus, aga mitte nii valus kui tookord, kui seda tehti relvade ja rongidega rahvast Siberisse saates.

Kommentaarid

Viimased uudised