Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Metsamajandaja Mart Erik leiab Päevalehe artiklis, et elektri tootmine puitu põletades on mõistlik ja roheline.

Eriku väitel ei esinda rohelist mõtteviisi hoiak, et Põxitini (põlevkivist loobumine) laseme põlevkivi põletades ilmaruumi rahulikult CO2, ega kasuta üldse taastuvat ressurssi – puitu.

Eriku kirjutis on vastus 10. septembril Eesti Päevalehes ilmunud Siim Kuresoo artiklile, mis oli suunatud puidust elektri tootmise vastu Eesti Energia põlevkivijaamades („Puidust elektrit? Me ju ei neela sellist silmamoondust alla!”).

Kuresoo võrdles valitsust, kes on elektri tootmisel otsustanud asendada põlevkivi puiduga, oma vanaema kassiga, kes tegi kinniste silmadega pahandust. Erikul oli aga metsaülemana Vihterpalus taksikoer Mäki, kes lärmas iga asja peale, mis liikus või häält tegi – olgu siis põhjuse või põhjuseta. Aeg-ajalt, igavuse käes vaeveldes, sönkis ta trepi ees tiire tehes sinna-tänna ja enne järjekordset tagasipööret koer seisatas, et mõnda aega lihtsalt lõuata. Märul kestis, kuni ta ise sellest väsis.

Erik lisab, et rohesärklastega (pean silmas neid „roheliste silmaklappidega” inimesi, kes ignoreerivad elu objektiivset reaalsust) on sama lugu – käib üks pidev klähvimine eri teemadel. Küll on hambus Eesti metsandus, energia või putukad – igalt poolt terendavat maailma lõpp. Üks häälekamaid nõudmisi on kiire Põxit, samas ärritab neid aga põlevkivi osaline asendamine puiduga.

Kommentaarid

Viimased uudised