Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Metsade ja põlislooduse suur kaitsja Valdur Mikita müüs talle kuulunud 130-aastase männimetsa puiduettevõttele, kes seal õige pea lageraie tegi.

Mikita, kes avaldas 2013. aastal oma tuntuima teose „Lingvistiline mets”, võõrandas sama aasta märtsis Farad Groupile vanatädilt päranduseks saadud kolme hektari suuruse metsamaa Viljandi maakonnas Marjamäe külas, kirjutab Postimees.

Kuna Mikita pere kodutalu ümber oli nagunii palju metsa, ligikaudu 30 hektarit, leidis ta, et targem on Nõmme kinnistu maha müüa. „Selline mets, millega pole emotsionaalset sidet või mida ei soovi majandada, ongi targem maha müüa,” sõnas Mikita.

Tagantjärele peab Mikita müüki siiski veaks.

Detsembri alguses avaldas Mikita uue raamatu „Eesti looduse kannatuse aastad”, mis on ühe põlvkonna manifest Eesti metsale.

Mikita sõnul on raamat läänemeresoomlase viimane karje uue maailmakorra künnisel. „Põlisrahvana läheb meil üpris kehvasti ja see põlisrahva teema on see, kus me oleme veel kontaktis loodusega. Kui me selle kontakti – metsa ja mereranna ära kaotame, läheb midagi kaotsi ka meie põlisrahva olemusest. Ja vot see on halb,” rääkis Mikita.

Kommentaarid

Viimased uudised