Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Traditsioonilise suveülikooli järeltulijana toimub 10. augustil 2019 Vana-Võrumaa põhjatipus Meerapalus Kaika suveülikooli matkapäev.

Sarnaselt juba toimunud suveülikoolidega saab matkapäeval kuulata loenguid ja nautida kultuuriprogrammi. Matk kulgeb mööda Pedäspää, Tammistu ja Meerapalu külasid.

Päev algab loengutega Põhja-Räpina nimedest, Meerapalu kandi sugupuudest, maailma kõige põhjapoolsemast võru keelest, Meerapalu ja Pedäspää kohajuttudest ning raamatust „Värav“. Loengutele järgneb matk, mille jooksul tuleb juttu kalapüüdmisest, venede ehitusest ning iga küla elust ja inimestest. Õhtu lõppeb kultuuriprogrammiga, kus astuvad üles Tallinna Võru Seltsi näitemänguring „Tungõl” ning Pedäspää juurtega pillimängijad Maali, Uku ja Jorma Toots, kes on saavutanud tuntust nii Eestis kui ka välismaal.

Lisaks toimuvad noortele mõttetalgud teemal „Võro kiil ja kultuur – kuis edesi?“. Mõttetalgutele on oodatud arutlema kõik noored, kellel on mõtteid võru keele ja kultuuri säilitamise ning arendamise kohta.

Kaika suveülikooli matkapäeva eestvedaja on Urmas Kalla, kes räägib päeva jooksul nii keelest kui ka kohalikust loodusest ning laulab rahvalaule.

Kaika suveülikooli on peetud alates 1989. aastast Vana-Võrumaa eri paigus. Nime sai suveülikool oma esimese toimumiskoha, Kaika küla järgi. Suveülikooli matkapäevana peetakse võrukeelset ja -meelset kokkutulekut tänavu esimest korda.

Lisainfo ja matkapäeva kava Võru Instituudi kodulehel wi.ee.

***

Meerapalon tulõ puulpäävä Kaika suvõülikooli matkapäiv

Kaika suvõülikooli perrätulõjana peetäs 10. põimukuul 2019 Vana-Võromaa põh’atipun Meerapalon Kaika suvõülikooli matkapäivä. Matkapääväl saa viil kullõlda loengit ja tetäs kultuuriprogrammi. Matk liigus müüdä Pedaspää, Tammistu ja Meerapalo külli.

Päiv nakas pääle loengitega Põh’a-Räpinä nimmist, Meerapalo kandi sugupuist, maailma kõgõ põh’apuulsõmbast võro keelest, Pedäspää ja Meerapalo kotussõjuttõst ja raamadust „Värav“. Pääle tuud nakas matk, kon kõnõldas kalapüüdmisest, vinne ehitüsest ja egä külä elost ja inemiisist. Õdagu lõpõtas kultuuriprogramm, kon astva üles Talna Võro Seldsi näütemängutsõõr „Tungõl“ ja Pedäspää juuriga pillimehe Toodsi Maali, Toodsi Uku ja Toodsi Jorma, kiä omma tunnõdu nii Eestin ku ka vällämaal.

Viil peetäs nuurilõ mõttõtalgit „Võro kiil ja kultuur – kuis edesi?“. Mõttõtalgile omma oodadu arotõlõma kõik noore, kinkal om mõttit võro keele ja kultuuri hoitmisõ ni edendämisõ kotsilõ.

Kaika suvõülikooli matkapäävä vidäjä om Kalla Urmas, kiä kõnõlõs päävä joosul nii keelest ku ka luudusest ja laul rahvalaulõ.

Kaika suvõülikooli om peetü alatõs 1989. aastagast Vana-Võromaa eri paigun. Nime sai suvõülikuul oma edimädse pidämiskotusõ, Kaika külä perrä. Matkapäävä muudu peetäs võrokõisi suurt kokkusaamist timahavva edimäst kõrda.

Matkapäävä kavva saa kaia Võro Instituudi kodolehe wi.ee päält.

Kommentaarid

Viimased uudised