Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna algab üle-eestiline meediapädevuse nädal, mille eesmärk on juhtida tähelepanu info ülekülluses tekkivatele probleemidele ja aidata lahenduste leidmisel.

„Kevadine tervisekriisi kogemus näitas taas seda, et väärinfo võib levida faktidest kordades kiiremini ning seetõttu on äärmiselt oluline iga inimese inforuumis orienteerumise võime. See tähendab ka, et peame erilist tähelepanu pöörama vastavate oskuste arendamisele,“ sõnas Haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts.

Meediapädevuse nädala raames tegeletakse just sellega, et toetada nii lapsi ja noori kui ka kõiki teisi meediatarbijaid info kriitiliseks tarbimiseks vajalike oskustega ning juhtida tähelepanu nende olulisusele. Tänavu pööratakse tähelepanu ka sellele, kuidas vanemad saavad toetada lapsi inforuumis targalt toimetamisel.

Partneritega koostöös toimuvad nädala jooksul õpilastele meediatunnid valdkonna ekspertidega, kinokülastused, arutelud, allikakriitilisusele suunatud teematoad ning jagatakse näpunäiteid valeuudiste ära tundmiseks. Koostöös ERRi teadusportaaliga Novaator on valminud värsked videonõuanded ning rubriigis „Meediataip” ilmuvad lood, mille eesmärk on tõsta noorte teadmisi meedia toimimisest. Samuti ilmuvad nädala jooksul arvamuslood ekspertidelt, kes käsitlevad erinevaid meediapädevusega haakuvaid teemasid.

26. oktoobrist kuni 30. oktoobrini Eestis teistkordselt peetav meediapädevuse nädal toimub samaaegselt UNESCO meedia- ja infopädevuse nädalaga, mille raames keskendutakse samuti väärinformatsiooni tuvastamise olulisusele tänapäevasel suhtlus-, tehnoloogia- ja infomaastikul.

Meediapädevuse nädala korraldajateks Eestis on Haridus- ja teadusministeerium  ning Riigikantselei, partneriteks Haridus- ja noorteamet, MTÜ Tagasi Kooli, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut, Kinobuss, Eesti Filmi Instituut, Tartu Elektriteater, Eesti Koostöö kogu, SALTO võrgustik, Kultuuriministeerium, Euroopa Komisjoni esindus Eestis, ERR ja Rahvusraamatukogu.

Nädala programmi leiab Haridus- ja teadusministeeriumi veebilehelt.

Viimased uudised