Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Seoses Eesti valitsuselt eile heakskiidu saanud otsusega, millega annab Euroopa Liit Ukraina sõjapõgenikele ajutise kaitse, võimaldades neid muuhulgas ka lihtsustatud korras palgata, on Maxima valmis andma tööd kuni 300-le Ukrainast põgenema sunnitud ning siia jõudnud inimesele.

„Viimase nädala jooksul on maailm meie ümber muutunud. See on toonud kaasa tegevusi, mida keegi ei osanud ette näha,“ ütles Maxima Eesti personalijuht Lea Kimber. Muuhulgas on Eesti üks suuremaid jaekette otsustanud toetada nii abivajajaid Ukrainas kui ka neid, kes on pidanud oma kodust lahkuma ja jõudnud Eestisse. Maxima on valmis palkama ka kuni 300 Ukrainast pärast 24. veebruari põgenema sunnitud inimest.

„Meil on nii kauplustes, tootmises kui ka logistikakeskuses vabu töökohti, mis ei vaja otseselt eesti keele oskust, kuid kus Ukraina inimesed saaksid väga hästi hakkama,“ rääkis Kimber. Maximal on Ukrainast põgenema sunnitud inimestele pakkuda tööd enam kui kümnel erineval ametikohal. Kontorisse ootab ettevõte tööle inventeerijaid, jaeketi kogemusega kaubandusspetsialiste.

Kauplustes pakutavate töökohtade hulgas on näiteks nii päevane kui öine saalitöötaja ja koristaja. Tootmises pakub Maxima tööd pagar-kondiitrile, kokale, lihameistrile ja komplekteerijale ning kesklattu ootab ettevõte transporttöölisi. Kõikide vabade töökohtade kirjeldused on Maxima pannud üles ka töötukassa spetsiaalselt Ukraina sõjapõgenike jaoks loodud veebikeskkonda.

Maxima on ukrainlasi palganud juba 2019. aastast. Kimberi sõnul on Ukraina tööjõud ettevõttes väga hinnatud. „Nad on tublid ja neile saab loota. Ukrainlastel on siin lihtne hakkama saada, kuna meie keeleruum sobib neile,“ rõhutas ta. Praegu töötab Maximas 32 ukrainlast, kelle lähimaid pereliikmeid on ettevõte lubanud tekkinud olukorras vastu võtta ning nende kohanemiseks Eestis ka vajalikku abi pakkuda.

„Maxima on juba praegu väga mitmekesine, rahvusvaheline ettevõte. Meil töötab enam kui 15 rahvusest inimesi, kes on pärit erinevatest kultuuridest ja räägivad erinevaid keeli. Me austame kõiki inimesi võrdselt, sõltumata nende rahvusest või keelest, mida nad räägivad,“ sõnas Maxima Eesti personalijuht. Tema kinnitusel julgustab ettevõte kindlasti Ukraina töötajaid võtma ette eesti keele õpinguid, mis pagulaskeskuste ja Eesti riigi toel on neile tasuta.

Euroopa Liidu siseministrid kiitsid eelmise nädala neljapäeval heaks Ukrainast põgenema sunnitud inimeste ajutise kaitse direktiivi, mis muuhulgas lihtsustab nende palkamist. See kohaldub ennekõike neile, kes on Ukrainast lahkunud pärast 24. veebruari, kui riigis algas sõjategevus. Eesti valitsus kiitis sellesisulise korralduse heaks eile, 8. märtsil ja Ukraina sõjapõgenike vastuvõtmise lihtsustatud kord hakkas kehtima tänasest, 9. märtsist.

Teenused, mis ajutise kaitse all olevatele inimestele laienevad, on sotsiaalkindlustusameti, kohalike omavalitsuste ja erinevate organisatsioonide koostöös ning lähedaste poolt pakutav majutus ja toitlustus. Kaitse laieneb ka põgeniku perele.

Ajutise kaitse saajatele laieneb ravikindlustus, see tähendab juurdepääsu tervishoiuteenustele ja ravimitele, tagatud on tervisekontroll. Inimesel on õigus töötada Eestis, lastele on tagatud ligipääs alus- ja põhiharidusele. Samuti saavad sõjapõgenikud tasuta osaleda keeleõppe ja kohanemisprogrammides. Ukrainast sõja eest põgenenud inimene saab ajutist kaitset taotleda aastaks ja siis seda pikendada.

Maxima on Baltikumi suurim jaekaubandusettevõte. Eestis annab ettevõte tööd ligi 3700 inimesele. Igapäevaselt teenindavad Maxima kauplused keskmiselt 140 000 eestimaalast. Ettevõte tegutseb Eestis 2001. aastast, olles tänaseks üks suuremaid siinseid tööandjaid ja maksumaksjaid.

Viimased uudised