Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maxima Eesti kontorisse värvatud Vitalina Lomatchenko, kes aitab kaasmaalasi palgata. Foto: Maxima Eesti

Maxima Eesti annab tänaseks tööd 221 Ukraina põgenikule, kes töötavad ettevõtte kontoris, kesklaos, erinevates tootmistsehhides ja enamikus kauplustes üle Eesti. Neile lisandub veel 34 ukrainlast, kes töötasid ettevõttes enne 24. veebruari. Ligi 300st Ukraina töötajast on Eesti ühele suurimale jaeketile keerulises tööturuolukorras palju leevendust olnud.

„Maxima on Eestis palganud ukrainlasi juba 2019. aastast. Kuna tegu on ettevõttes väga hinnatud töötajatega, kellele saab loota, ei kõhelnud me pärast 24. veebruari hetkekski, et pakkuda tööd neile ukrainlastele, kes olid sunnitud oma kodust Ukrainas lahkuma ja jõudnud Eestisse,“ ütleb ühe suurima siinse jaeketi personalijuht Lea Kimber.

Lisaks 34 ukrainlasele, kes töötasid Maximas juba enne 24. veebruari, on ettevõte alates 9. märtsist võtnud tööle 221 Ukraina põgenikku. Viimase poole aasta jooksul on Maximasse tööle kandideerinud ligi 1400 ukrainlast. „Praegu töötavad uued Ukraina kolleegid juba enamikus, ligi 60 Maxima kaupluses üle Eesti, oleme neid palganud ka kontorisse, kesklattu ja erinevatesse tootmistsehhidesse,“ sõnab Kimber.

Selleks, et tänada neid ligi 300 ukrainlasest töötajat panuse eest, mis nad on Eesti ühe suurima jaeketi igapäevatöösse maailmas valitseva segaduse keskel viimase poole aasta jooksul andnud, peab Maxima neid ka tänase Ukraina iseseisvuspäeva puhul meeles. „Õnnitleme nii oma töötajaid kui partnereid selle olulise päeva puhul, oleme väga tänulikud panuse eest, mis nad on Maxima Eesti tegevusse andnud,“ sõnab Kimber.

Maxima on juba pikalt olnud väga mitmekesine, rahvusvaheline ettevõte. „Meil töötab umbes 15 rahvusest inimesi, kes on pärit erinevatest kultuuridest ja räägivad erinevaid keeli. Ukrainlaste sisseelamine on meie kollektiivi läinud hästi, nad õpivad kiiresti ära ka esmavajalikud eestikeelsed sõnad: tere, aitäh, ma aitan, tänan,“ ütleb Maxima Eesti personalijuht. Sellele vaatamata palub Kimber klientidelt mõistvust, kui neid teenindab Ukraina töötaja, kel rinnas „Alles õpin eesti keelt“ märk.

Suurim hulk Ukraina põgenikke, 22 inimest ühes Tallinna XXX Maximas. Uued Ukraina kolleegid töötavad Tallinna kõrval ka jaeketi Tartu, Pärnu, Narva, Kohtla-Järve, Kuressaare, Viljandi, Jõgeva, Rakvere, Maardu, Jõhvi, Otepää, Elva, Türi, Paide, Saue, Tapa, Märjamaa ja Viimsi kauplustes. Erinevatesse tootmistsehhidesse on Maxima Eesti palganud 21 ja kesklattu 23 Ukraina põgenikku.

Selle aasta 9. märtsist on jaekett käivitanud ja viinud ellu mitmeid ukrainlaste värbamist ning nende kollektiivi sulandumist toetavaid tegevusi. Nende hulgas on Ukraina põgenike palkamise teemalised infotunnid juhtidele, sobivate infokanalite leidmine töökuulutuste levitamiseks, aga ka kandideerijate nõustamine muu eluolu osas – olgu see siis ajutise kaitse taotlemine, majutus või lastehoid. Lisaks toimub igakolmapäevane koolitus palgatud ukrainlastele.

Ukraina põgenike tööle värbamise protsess on Maximas samasugune nagu kohalikele töötajatele ning neile kehtivad täpselt samad palgatingimused, mis ettevõte maksab kohalikele. „Palgatasemed sõltuvad üksnes ametikohtadest, kuhu nad asuvad,“ selgitab Maxima Eesti personalijuht. Lisaks on ukrainlastel õigus kõigile teistele hüvedele, mida Maxima oma töötajatele palga kõrval pakub.

„Meie silmis on töö pakkumine suurim abi, mida me saame tekkinud olukorras anda Ukrainast lahkuma sunnitud ja siia jõudnud inimestele. Nagu me juba näinud ka oleme, Maxima tõesti suudab neid praeguses niigi segases olukorras aidata. Me pooldame vaba ja demokraatlikku maailma ning seisame rahu eest,“ rõhutab Kimber. Ta kinnitab, et ettevõttel on ukrainlastele jätkuvalt tööd pakkuda.

Maxima on Baltikumi suurim jaekaubandusettevõte. Eestis annab ettevõte tööd ligi 3700 inimesele. Igapäevaselt teenindavad 83 Maxima kauplust keskmiselt 140 000 eestimaalast. Ettevõte tegutseb Eestis 2001. aastast, olles tänaseks üks suuremaid siinseid tööandjaid ja maksumaksjaid.

Viimased uudised