Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eestlasi on püütud juba mitu aastat panna immigrante armastama, aga see on andnud vastupidise tulemuse: eestlased on värske Eurobaromeetri uuringu järgi Euroopa Liidus kõige immigrandi-vaenulikumad.

Immigratsiooni peab Eestis kõige suuremaks Euroopa Liidu probleemiks 62 protsenti vastanutest. Eestile järgnevad Tšehhi (58 protsenti) ja Ungari (56 protsenti).

Soomes peab immigratsiooni kõige olulisemaks probleemiks 40 protsenti vastanutest, Rootsis 42 protsenti, Lätis 47 protsenti ja Leedus 35 protsenti.

Eesti puhul jäävad kõik teised mured Euroopa Liidu puhul immigratsioonist kaugele maha – terrorismi peab kõige olulisemaks probleemiks 35 protsenti vastanutest, majanduslikku olukorda 13 protsenti ja Euroopa Liidu riikide rahandust 13 protsenti küsitlusele vastanutest.

Kõige immigrandi-sõbralikumad maad on Euroopa Liidus Portugal (immigratsiooni peab probleemiks vaid 16 protsenti vastanutest), Horvaatia (26 protsenti) ja Hispaania (27 protsenti).

Kõigi Euroopa Liidu riikide arvestuses ongi immigratsioon kõige olulisem ELi probleem (seda peab kõige suuremaks probleemiks keskmiselt 38 protsenti vastanutest). Järgnevad terrorism (29 protsenti) ja majanduslik olukord (18 protsenti).

Siseriiklikult peavad eestlased kõige suuremaks probleemiks hinnatõusu (38 protsenti vastanutest), tervist ja sotsiaalkaitset (31 protsenti) ning maksustamist (28 protsenti). Maksustamist peetakase siseriiklikult suureks probleemiks veel Lätis (28 protsenti) ja Leedus (20 protsenti), mujal Euroopa Liidus aga mitte.

Sarnaselt Eestiga peetakse suurimaks siseriiklikuks probleemiks Leedus hinnatõusu (63 protsenti vastanutest), Lätis on suurim siseriiklik probleem tervis ja sotsiaalkaitse (37 protsenti vastanutest).

Kogu Euroopa Liidu tasandil peetakse peamiseks siseriiklikuks probleemiks tööpuudust (25 protsenti), järgnevad tervis ja sotsiaalkaitse (23 protsenti) ning immigratsioon (21 protsenti).

Siseriiklikult peetakse immigratsiooni kõige suuremaks probleemiks Montenegros (39 protsenti), Saksamaal (38 protsenti) ja Taanis (34 protsenti).

Eurobaromeetri uuringust tuleb välja, et eestlased on ELis kõige positiivsemalt meelestatud ühisraha euro suhtes (toetus 88 protsenti), järgnevad Iirimaa ja Sloveenia 84 protsendiga. Kõige väiksem toetus on ühisrahale Tšehhis (23 protsenti), Rootsis (26 protsenti) ja Suurbritannias (27 protsenti).

Väljavõte Eurobaromeetri uuringust kevad 2018.

Eurobaromeetri värske uuring:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Lae alla [2.84 MB]

Viimased uudised