Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Martin Helme facebook

Rahandusminister Martin Helme arutas eile New Yorgis küsimust, kuidas tagada Ameerika võimude poolt algatatud rahapesu-uurimise tulemusena Eesti pankadelt tõenäoliselt väljamõistetava ülisuure trahviraha laekumine Eesti eelarvesse.

„Hommikul arutasin ühes rahvusvahelises advokaadibüroos kuidas tagada, et Ameerika võimude poolt algatatud uurimised meie pankade rahapesu rikkumistes, mis lõpevad väga tõenäoliselt ülisuurte trahvidega toimuks nii, et me oleks protsessis kogu aeg kaasatud ning valdav osa trahvist laekuks lõpuks Eesti eelarvesse,” edastas Helme sotsiaalmeedias. „Lõpuks on kõige suurem kahju tekitatud Eesti mainele ja majandusele. Me räägime minimaalselt sadadest miljonitest, võimalik, et miljarditest.”

„Lõuna ajal külastasin Nasdaqi peakorterit, et rääkida Eesti kapitalituru arendamisest ning plaanitavate riigifirmade IPOst,” jätkas Helme.

Helme lisas, et lahked võõrustajad olid teinud talle visiidi puhul pahviks lööva üllatuse, pannes oma peakorteri seinal olevale hiigelekraanile tervituse. Jah, see on seesama New Yorgi Times Square, linna kõige ikoonilisem ja tihedam peaväljak.

„Me võime ju üritada välja arvutada, mida selline reklaam rahas maksab, aga see on tegelikult võimatu,” märkis Helme, „see on lihtsalt hindamatu positiivne reklaam Eestile! Öelge veel, et me teeme Eesti mainele maailmas kahju. Makske kinnivõi tehke järgi, oravad!”

Viimased uudised