Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Stenbocki maja

EKRE esimees ja Eesti siseminister Mart Helme kinnitas raadiosaates „Räägime asjast”, et Rail Balticu raudteeprojekt edasi ei lähe ja seda tänu nende erakonna vastuseisule.

„Tegelikult Rail Baltic ei lähe edasi. Jah, ostetakse maid ja istuvad mingid tüübid ja saavad korralikku palka. Aga tegelikult projekt seisab,” kinnitas siseminister Mart Helme. „See on suurel määral tänu sellele, et meie oleme ta seisma pannud.”

Rahandusminister Martin Helme sõnul on Rail Balticu nime all seni tehtud ainult majanduslikult kasulikke asju. „Kuhu on kulunud tänaseni kulutatud Rail Balticu raha? Viaduktidele ja trammiliinile Tallinnas. Kui Rail Balticu ülejäänud osa mitte kunagi ei tule, siis lennujaama sõitev trammiliin –  mina arvan, et meile on hea, et see on. See on tehtud Rail Balticu nime all ja Rail Balticu rahadega,” tõi Martin Helme näite.

„Rail Balticut, seda raudteed meil ei ole ja raudteed ei ole hakatud ehitama, aga meil on trammiliin lennujaama. Loosungina võib ju olla küll hea öelda, et näed, Rail Balticu raha on kulutatud, aga kui me nüüd detailidesse sisse läheme, siis vaatame, kuhu on kulutatud – me ikka üritame seista selle eest, et kulutatakse asjade peale, mis on meile vajalikud, kasulikud ja ei aita seda raudteed ehitada tegelikult,” selgitas rahandusminister.

Asjast kirjutas Õhtuleht.

Viimased uudised