Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tänasel vabariigi 100. aastapäeval toimunud maksude-vastases, uueks Balti ketiks ristitud ettevõtmises osales tuhandeid inimesi kõikjalt Eestist, kes sõitsid protesti märgiks autoga Lätti.

Kolonnid liikusid Lätti ida poolt läbi Valga ja lääne poolt läbi Heinaste (Ainaži), kohtudes Läti põhjaosas Väike-Salatsis (Mazsalaca).

Võru kolonni pikkus oli mitusada autot, mis venitas kolonni mitme kilomeetri pikkuseks. Võru kolonn jõudis Valka kõigepealt, liikudes kohe edasi Lätti. Sellele jõudis peatselt järgi Tartu kolonn, millel pikkust mitukümmend kilomeetrit ja kus oli tuhandeid autosid.

Kokku osales üle Eesti ettevõtmisest tuhandeid autosid ja arvatavalt tuhandeid inimesi. Tegemist on kõige mastaapsema rahvaalgatusega alates Balti ketist, mistõttu on üritust hakatud kutsuma uueks Balti ketiks.

Sidet peeti läbi Valga liikuvates kolonnides omavahel kasutades Zello-äppi. Kokku oli kella 13 ajal läbi Valga tulnud kolonni pikus ligi 60 kilomeetrit: ajal, kui esimesed olid Valgast juba 40 kilomeetri kaugusele jõudnud (Võru, Põlva ja Otepää kolonnid), olid viimased Tartust tulijad alles 20 kilomeetri kaugusel Valgast. Kolonnides olid sees väiksed vahed, kuna politsei peatas kolonne aeg-ajalt, et kõrvalteedelt sõidukeid teele lasta.

Tee ääres oli palju kaasaelajaid ning kolonniga liitujaid. Nii Eestis kui Lätis turvasid kolonni politseinikud, kes olid äärmiselt abivalmid ja sõbralikud. Valitses väga ühtehoidev ja ülev meeleolu: kogu rahvas ühise asja eest väljas, meenutades Eesti iseseisvumise aega, kus algatustes osalesid nii tavalised inimesed kui võimuesindajad.

Vaata allpool videot autokolonnide liikumisest Valgas.

Viimased uudised