Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maksuamet tahab ettevõtjad järk-järgult vabastada deklaratsioonide täitmisest, ütles täna Võru vallamajas toimunud ettevõtjatele suunatud seminaril maksu- ja tolliameti peadirektor Valdur Laid.

Praegu on maksu- ja tolliametil käsil pilootprojekt väiksemate ettevõtete jaoks koos LHV Pangaga, kus ettevõtte andmed liiguvad otse pangast maksuametisse ning töötajate palgamaksmisega seotud deklaratsioone ehk TSD vorme täitma ei pea. Maksuraha võetakse automaatselt ettevõtte kontolt maha.

Tulevikus on võimalik teha nii, et ettevõtja ei pea mingeid deklaratsioone täitma ja arveldamine maksuametiga toimub automaatselt. Seda tehakse siis, kui ettevõtja seda soovib, täpsustas Valdur Laid.

Alates tulevast aastast liiguvad andmed ettevõtetest automaatselt näiteks Statistikaametile ja Eesti Panka, selleks pole vaja enam mahukaid küsimustikke täita.

Kogu projekti nimi on Aruandlus 3.0. Sisuliselt tähendab see seda, et maksuamet hakkab ise korraldama etevõtete raamatupidamist, mis hõlbustab ettevõtete tegevust ja parandab maksulaekumist.

Viimased uudised