Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Majanduslanguses ongi enam pihta saanud transpordi ja tööstuse sektor. „Kõige pinevam olukord on ekspordiga. Tööstuseksport on kukkunud, laiemalt kõik kauba ekspordi definitsioonid on selle languse kaasa toonud,” ütles Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja.

Luminori peaökonomisti Lenno Uusküla hinnangul on majanduse kogulangus aga isegi suurem kui  kuus protsenti, vahendab ERR. „Kui arvestada seda, et Eesti elanikkond on vahepeal kasvanud Ukraina sõjapõgenike võrra, siis me räägime SKP langusest ühe elaniku kohta, mis ületab kaheksat protsenti. See on palju suurem, kui oli Covidi-kriisis. See oli ühekordne šokk ja taastumine oli kiire. Nüüd on meil olnud kvartalist kvartalisse järjest hullem olukord, mis tõesti annab väga vähe lootust,” lausus Uusküla.

Aasta jooksul süvenenud languse tõttu on tulnud ka majandusprognoose järjest negatiivsemaks muuta. „Kui vaadata varasemaid prognoose, siis negatiivse üllatuse ulatus, selle ülekandumine järgmistesse aastatesse tähendab tehniliselt seda, et majandus on enam-vähem nulli lähedal või isegi kerges languses. Ma üldse ei välista, et me võime näha kolm aastat järjest majanduslangust,” lausus Oja.

Viimased uudised