Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

kaubavahetus

Kaupade eksport kasvas mais võrreldes eelmise aasta maiga 15 protsenti ning import 14 protsenti, teatas statistikaamet.

2017. aasta mais eksporditi Eestist kaupu jooksevhindades 1,2 miljardi euro väärtuses ning imporditi Eestisse 1,3 miljardi euro eest. Kaubavahetuse puudujääk oli 153 miljonit eurot.

Kaupade ekspordi peamised sihtriigid olid mais Soome (16 protsenti koguekspordist), Rootsi (14%) ja Läti (9%). Eksport kasvas enim Venemaale (28 mln eurot), Kanadasse (23 mln), Saudi Araabiasse (20 mln) ja Saksamaale (20 mln).

Eksport Venemaale ja Kanadasse suurenes peamiselt re-ekspordi arvelt, kuid Saudi Araabiasse ja Saksamaale kasvas Eesti päritolu kaupade eksport. Eksport kahanes enim Rootsi (39 mln), kuhu viidi vähem elektriseadmeid.

Kaupadest eksporditi enim elektriseadmeid, puitu ja puittooteid ning mineraalseid tooteid. Enim kasvas mineraalsete toodete, põllumajandussaaduste ja toidukaupade, mehaaniliste masinate ning puidu ja puittoodete eksport.

Mais imporditi kõige enam kaupu Soomest (12 protsenti koguimpordist), Saksamaalt (11%), Leedust (9%) ja Rootsist (9%). Kõige rohkem kasvas import Venemaalt (41 mln eurot) ja Rootsist (17 mln).

Venemaalt imporditi enim mineraalseid tooteid (sh mootori kütus, kütteõli) ning Rootsist transpordivahendeid ja mineraalseid tooteid (sh naftabituumen).

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised