Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sisetülidesse pöördunud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees Euroopa Parlamenti äsja tagasi valitud Jaak Madison teatas pärast kolme prominentse liikme parteist väljaheitmist ööl vastu kolmapäeva, et tema teekond EKRE-s on lõppemas.

„See on olnud tohutult võimas teekond, kuidas üks rahvuskonservatiivne liikumine kasvaks erakonnaks, mis on võitnud tuhandeid südameid. Paraku on see teekond minu jaoks lõppemas,” kirjutas Madison kella kahe ajal sotsiaalmeedias tehtud avalduses. „Minu maailmavaade on ikka sama ning jätkan täpselt sama töö tegemist Euroopa Parlamendis, mida olen seni teinud ning seisan täpselt samade väärtuste eest. Lisaks ütlen kohe ära, et ühtegi teise erakonda ma hetkel kuskile ei lähe ja oma endist koduerakonda, mille aseesimees olin ma aastaid praeguse hetkeni, ma kritiseerima ei hakka.”

Äriregister näitab, et 12. juunil on Madisoni liikmesus EKRE-s lõppenud.

„Välistatud pole ka uue rahvuskonservatiivse liikumise algus, kuid seda näitab aeg,” lisas Madison. „Kuid inimesed, kes ei näe enda tulevikku enam Eesti Konservatiivses Rahvaerakonnas, on oodatud endast märku andma. Võite julgelt mulle kirjutada.”

Madison põhjendas erakonnast lahkumise kavatsust „pikkade nugade ööga Eesti kõige rahvuslikumas erakonnas”.

Viimased uudised