Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maanteemuuseumi pilt.

Alates 1. juunist on reedeti seenioridel Eesti Maanteemuuseumisse tasuta sissepääs. Pakkumine kehtib vähemalt suve lõpuni ehk 31. augustini.

Sageli jõuavad muuseumisse lapsed koos vanematega, aga kuna maanteemuuseum on kogu pere muuseum, siis on just suvel hea ka vanavanematega põnev külastus ette võtta. Muuseumitöötajate kogemus näitab, et koos vanaema ja -isaga saavad lapsed eriti köitva ülevaate nii minevikust kui olevikust, samas arutletakse koos ka tuleviku üle.

Ida-Euroopa suurimat tee-ehitusmasinate kogu omav Eesti Maanteemuuseum asub Põlvamaal Varbuse külas, kus bussiliiklus on hõre.

„Tõepoolest tuleb täna kahjuks muuseumisse vaid üks buss päevas Tartust, mis liigub edasi Põlvasse. Siiralt loodame, et Kanepi vallavalituse ja ühistranspordikeskuse toel liiklus siia kanti tiheneb,“ selgitas muuseumi juhataja Kadri Valner. „Asub ju bussi liikumisteel teinegi muuseum – Põlva Talurahvamuuseum.“

Tartust saab reedeti Varbusele kell 11 väljuva bussiga ning tagasi kell 14.15, mis jätab muuseumis uudistamiseks veidi üle kahe tunni. Loomulikult jõuab muuseumisse ka teisi transpordiviise kasutades. Suvine ilus aeg soodustab jalgrattasõitu ja nii mõnigi tragi seenior on siia tulnud just kaherattalisel.

Esimese tasuta päeva puhul on huvilistel võimalus kell 12 minna ka tasuta giidituurile, kus räägitakse teede ajaloost ja sellega seonduvast. Reedese päeva priipääse kehtib 31. augustini.

Viimased uudised