Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maailma terviseorganisatsiooni WHO asjatundjate hinnangul pole pideval algset koroonavaktsiini sisaldavate dooside võtmisel mõtet ja see strateegia ei toimi viiruse uute variantide vastu.

WHO hinnangul tuleks luua uued vaktsiinid, mis kaitsevad nakatumiste eest praegustest vaktsiinidest paremini, vahendab AFP.

Asjast andis teada WHO vaktsiinide eest vastutav asjatundjate komisjon TAG-Co-VAC. Komisjoni hinnangul tuleks praeguseid vaktsiine uuendada nii, et need toimiksid ka Omikroni-sarnaste variantide vastu. Kiiresti leviv koroona variant on põhjustanud koldeid üle terve maailma.

Lisaks tuleks luua täiesti uusi vaktsiine. Vaja oleks vaktsiine, mis aitaksid ära hoida nakatumisi ja nakkuse levikut lisaks sellele, et hoiavad ära raskeid haigestumisi ja surmajuhtumeid.

Toimiv vaktsiin aitaks ära hoida nakkuse levikut ja sulgemisi poleks enam vaja.

Vaktsiinivalmistajad peaks suunama rõhu „ulatuslikele, võimsatele ja pikaajalistele” immuunreaktsioonidele, millele poleks tõhustusdoose enam vaja.

WHO info kohaselt on maailmas praegu väljatöötamisel 331 eri koroonavaktsiini. WHO on neist heaks kiitnud 8 vaktsiini. Praegused vaktsiinid aitavad ära hoida raske haigestumise ja surma. Omikoni ulatuslik levik aga näitab, et praegused vaktsiinid ei suuda ära hoida uusi nakatumisi.

Praeguse info kohaselt peaks vaktsiinid kaitsma ka Omikroni põhjustatud raskete haigusjuhtude ja surmade eest, aga selles osas on vaja lisauuringuid. WHO hinnangul pole aga tõhustusdooside andmisel kõigile inimestele mõtet olukorras, kus vaesemate riikide inimesed ootavad jätkuvalt oma esimesi vaktsiinidoose. See suurendab ohtu uute ja ohtlike variantide tekkeks.

ÜRO andmetel on jõukates riikides saanud 67 protsenti elanikest vähemalt ühe vaktsiinidoosi, vaestes maades aga vaid 11 protsenti elanikest.

Viimased uudised