Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maailma Terviseorganisatsioon WHO asus seisukohale, et neil inimestel, kel tuvastatakse koroonaviirus pärast tervenemist pole uut nakatumist, vaid viirust näitavad surnud kopsurakud.

WHO märkis, et inimesed, kel on olnud koroonaviirus kohe uuesti ei nakatu. Patsientidel näitavad viirust peale tervenemist surnud kopsurakud, vahendab AFP.

Varem olid Lõuna-Korea terviseametnikud avaldanud arvamust, et juba tervenenud inimesed nakatusid uuesti, kuna enam kui 300 tervenenud koroonapatsiendi proovid olid mõne aja pärast uuesti positiivsed.

Selgus aga, et need proovid olid valepositiivsed, mis olid põhjustatud surnud rakkudest, mis teadaolevalt polnud enam nakkusohtlikud.

Praegu teadaolevalt annab koroonaviirus peale läbipõdemist inimestele teatud ajaks immuunsuse. See immuunsus pole eluaegne nagu leetrite puhul, aga kestab mõnest kuust kuni mõne aastani, nagu see oli SARS-i puhul.

Samas pole veel teada, kas uus koroonaviirus annab immuunsuse uue nakatumise vältimiseks ja kui kaua selline immuunsus kestab.

Viimased uudised