Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maailma Terviseorganisatsioon hoiatab, et maailmas kasvab koroonaviirusega nakatumiste arv rekordkiirusega. Eile, 20. mail tuvastati eelneva ööpäeva jooksul kokku 106 000 uut nakatumist, mis on rekordiline arv alates epideemia puhkemisest.

WHO märgib, et valdav enamus uutest juhtumitest olid vaid neljas riigis. Koroonaviiruse uued epitsentrid maailmas on USA, Venemaa, Brasiilia ja India.

WHO peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus ütles, et meil on veel pikk tee minna seoses selle viirusega. Üle maailma on registreeritud juba ligi 5 miljonit nakatmist ja üle 300 tuhande koroonasurma.

ÜRO hoiatab, et koroonaviirus toob kaasa esimese globaalse majanduslanguse pärast 1990. aastat. 2007-2009. aasta majanduskriis ning Lääne-Aafrikat aastatel 2014-2016 räsinud Ebola ei suutnud kaasa tuua globaalset langust. COVID-19 annab kolmekordse löögi: tervisele, haridusele ja sissetulekutele.

ÜRO rahvusvahelise abi ja koostöö organisatsioon UNDP hoiatab, et järgneva poole aasta jooksul langeb koroona ohvriks ligi 6000 last, seda haigusten tõttu, mis oleks olnud muidu ravitavad. Lisaks ei pääse üle poole lastest enam kooli. Kui sinna lisada lapsevanemate sissetulekute langus, siis tähendab see valusat lööki.

Koroona lööb lõhe rikkamate ja vaesemate riikide vahele. Kui rikkamates riikides on võimalik haridust korraldada internetis, siis vaesemates seda võimalust pole. 86 protsenti lastest ei oma vaesemates maades juurdepääsu internetile ja vahenditele. Korralike internetiühenduste väljaehitamine maksab aga vaid ühe protsendi sellest summast, mida valitsused on juba kulutanud majanduse turgutamise peale.

Viimased uudised