Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Dr Michael J. Ryan. Allikas: WHO

Maailma Terviseorganisatsioon WHO hoiatab koroonaviiruse uue puhangu eest Euroopas ja Ameerikas, kui piiranguid liiga kiiresti leevendatakse.

WHO info kohaselt võib uus puhang tulla pärast piirangute leevendamist vaatamata sellele, et nakatumiste arv praegu langeb. WHO eriolukordade juht dr Mike Ryan hoiatas, et isegi neis riikides, kus nakatumiste arv praegu langeb, võib tulla koroonaviiruse uus puhang niipea, kui piiranguid leevendatakse, vahendab Daily Mail.

Dr Ryan hoiatas, et Kesk- ja Lõuna-Ameerika, Kagu-Aasia ja Aafrika riigid registreerivad üha suuremat nakatumiste hulka. Dr Ryani väitel on maailm jätkuvalt koroona esimese laine keskpaigas. Ta selgitas, et epideemiad kulgevad tavaliselt lainetena ning koroona teist lainet on oodata vastu talve neis kohtades, kus esimene laine on vaibunud.

Dr Ryan hoiatas, et kui piiranguid liiga kiiresti leevendatakse, võib tulla veel esimese laine sees uus puhang. Ta märkis, et ei saa lootma jääda sellele, et kui numbrid lähevad alla, siis see jääbki nii ka pärast piirangute leevendamist. Ta märkis, et ei saa loota ka seda, et kui numbrid kukuvad, siis saab rahulikult hakata teiseks laineks valmistuma. „Uus puhang võib tulla veel selle laine sees,” hoiatas dr Ryan.

Dr Ryan ütles, et Euroopa ja Ameerika riigid peavad säilitama piirangud, võtma kasutusele jälgimise süsteemi, jätkama testmist ning kindlustama nakatumiste arvu vähenemise, et ära hoida uut puhangut esimese laine ajal.

Mitmed riigid Euroopas ja Ameerikas on viimastel nädalatel leevendanud piiranguid, mis aitasid nakatumist vähendada, aga mõjusid halvasti majandusele.

Viimased uudised