Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hans Henri P. Kluge. Kujutis: Twitter

Maailma Terviseorganisatsioon WHO hoiatab, et koroonaga läheb Euroopas asi hulluks oktoobris-novembris.

WHO hinnangul hakkab oktoobris-novembris Euroopas koroonasurmade arv kasvama. Olukord läheb hullemaks, ütles WHO Euroopa juht Hans Kluge.

Viimastel päevadel on Euroopa riikides koroonaga nakatumiste arv plahvatuslikult kasvanud. Surmade arv on püsinud aga väike. WHO hinnangul aga toob nakatumiste kasv kaasa ka surmade kasvu, vahendab RTE.

Kluge ütles, et ta saab aru, et riigid tahavad kuulda rohkem positiivseid uudiseid, aga positiivne on see, et pandeemia hakkab ühel hetkel vaibuma.

Kluge lisas samas, et vaktsiin ei peata pandeemiat. Ta ütles, et kuuleb kogu aeg, et vaktsiin lõpetab pandeemia, nii see aga kahjuks ei ole.

Praegu pole teada, kas vaktsiin üldse kõigi vanusegruppide peal töötab. Praeguste märkide kohaselt aitab vaktsiin vaid osasid inimesi. Tellida tuleb erinevaid vaktsiine ja see saab olema raske.

Kluge märkis, et pandeemia lõppeb siis, kui ühiskond õpib elama selle pandeemiaga. See sõltub inimestest endist ja see on positiivne.

Koroonaga nakatumised on viimastel päevadel järsult kasvanud Prantsusmaal ja Hispaanias. Reedel tuvastati Euroopas rekordarv nakatumisi pärast aprillikuud – ligi 55 000. Koroonasurmade arv on aga püsinud suhteliselt madal, 400-500 koroonasurma päevas.

Kommentaarid

Viimased uudised