Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hans Henri P. Kluge. Kujutis: Twitter

Koroona levikuga on hakanud riigid kaaluma uusi sulgemisi, aga Maailma Terviseorganisatsioon WHO hoiatab sulgemiste eest, kuna see avaldab inimeste psüühikale negatiivset mõju.

WHO Euroopa osakonna juht Hans Kluge ütles, et riiklikud sulgemised peavad olema viimane võimalus, mida koroona leviku tõkestamiseks ette võetakse, vahendab Daily Mail.

Samas tunnistas Kluge, et Euroopas eelmisel nädalal tuvastatud 700 000 uut nakatumise juhtu on murettekitav. Samas hoiatas Kluge uute sulgemiste negatiivse mõju eest.

Kuigi sulgemistel oli positiivne mõju märtsikuus esimese laine ajal, soovitab Kluge nüüd kasutada suunatud ja piiratud meetmeid. Sulgemised ehk üleriigilised karantiinid on viimane võimalus.

Kluge sõnul on koroona praegu tähtsuselt 5. surma põhjus Euroopas. Praegu sureb Euroopas koroona tõttu iga päev üle 8000 inimese. Euroopas tuvastatati miljon uut nakatumist viimase 10 päeva jooksul.

Kluge viitas epidemioloogilistele mudelitele, mille järgi on võimalik veebruarikuuks hoida Euroopas ära 281 000 koroonasurma, kui 95 protsenti inimestest kasutavad näomaske ja sotsiaalse distantseerumise meetmeid. Kluge ütles, et piirangute leevendamine suurendab koroonasurmade arvu 5 korda.

Kommentaarid

Viimased uudised