Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maailma Terviseorgansatsioon WHO hoiatab, et koroonaviiruse raske vormi saavad ja surevad paljud 30ndates, 40ndates ja 50ndates eluaastates varem terved, ilma krooniliste haigusteta inimesed.

Itaalias on raskes seisus intensiivi sattunutest 10-15 protsenti alla 50-aastased, ütles WHO hädaolukordade direktor dr Mike Ryan. Ta ütles, et selles pole midagi uut, lihtsalt kollektiivselt on püütud teineteist veenda selles, et haigus on leebe ja ohustab vaid eakaid inimesi, vahendab Daily Mail.

Dr Ryan ütles, et nooremad inimesed on kogu aeg surnud ja haigus on väga ohtlik kõigi, ka nooremate jaoks.

WHO COVID-19 tehniline juht Dr Maria Van Kerkhove ütles, et pole teada, miks haigestub raskelt järjest enam noori inimesi. Laiemas plaanis satub haigusega intensiivi rohkem vanemaid inimesi, aga mõnedes riikides satub intensiivi palju 30ndates, 40ndates ja 50ndates eluaastates inimesi ning nad surevad. Dr Maria Van Kerkhove ütles, et praegu pole teada, miks noored surevad, seda peaks rohkem uurima.

Rahvusvahelise Valuutafondi  IMF juht Kristalina Georgieva ütles, et maailma majandus on seiskunud ja kriis on suurem kui oli 2008. aasta finantskriisi ajal. Georgieva märkis, et IMF-i ajaloos pole maailma majandus veel kunagi niimoodi seiskunud.

Kommentaarid

Viimased uudised