Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vähemalt kuus riiki maailmas on taastanud uuesti koroonaviirusega seotud piirangud, kuna viirus läks peale piirangute kaotamist uuesti levima. Need riigid on Hiina, Saksamaa, Iraan, Lõuna-Korea, Liibanon ja Saudi-Araabia.

Mitmetes riikides on tulnud välja, et piirangute leevendamine polnud tingitud rahvatervise huvidest, vaid poliitilise ja majandusliku surve tõttu. Viirus läks peale piirangute kaotamist uuesti levima, mistõttu on tulnud piirangud taastada, vahendab Business Insider.

Hiina on näide selle kohta, kuidas mitmed piirangud on kehtestatud uuesti pärast seda, kui need kaotati. Näiteks kinod tuli sulgeda uuesti kolm päeva peale seda, kui need 23. märtsil avati. Koroonaviiruse epitsentris Wuhanis lubati inimesed kodudest välja 28. märtsil, aga 5 päeva hiljem see otsus tühistati. Pärast seda polnud Wuhanis 35 päeva ühtegi uut nakatumist, aga nädal tagasi tuvastati taas 6 uut nakatumist. Wuhanis otsustati peale seda testida 10 päeva jooksul kõik linna 11 miljonit elanikku.

Saksamaa on leevendamas piiranguid, aga kehtestab uued piirangud niipea, kui nakatumised kusagil uuesti avalduvad. Uued nakatumised olid seotud lihatööstustega Nordrhein-Westfaleni ja Schleswig-Holsteini liidumaades. Neis piirkondades kehtestati uuesti liikumispiirangud ning lihatööstustes testiti kõiki inimesi.

Lõuna-Koread on kiidetud sealse usina testimisega seoses ja uute nakatumiste arv oli pikalt alla 10. Samas puhkes haigus ööklubides ja ühe ööpäevaga tuvastati 34 uut nakatumist. Pärast seda suleti pealinna Seouli baarid ja ööklubid ning lükati edasi koolide ja mõnede äride avamine. Uued piirangud kehtestati vaid nädal pärast seda, kui riigis oli piiranguid leevendatud.

Iraan, mis oli üks esimesi koroonaviiruse epitsentreid sulges uuesti riigi edelaosas asuva Khuzestani provintsi peale seda, kui seal tuvastati nakatumised. Iraanis nakatumised vähenesid kuni 2. maini, aga hakkasid sealt alates uuesti tõusma. Iraanis on igapäevaste uute nakatumiste hulk kasvanud vahepealse 800 pealt uuesti 1700 peale. Khuzestani kuberner Gholamreza Shariati põhjendas nakatumiste arvu kasvu piirangute leevendamisega.

Iraan kehtestas karmid piirangud veebruari lõpus, kui nakatumiste arv plahvatuslikult kasvas. See tõi kaasa majanduse kukkumise 15 protsendi võrra. Majandusliku surve tõttu oli president Hassan Rouhani sunnitud alates 20. aprillist piiranguid leevendama, kuigi riigis tuvastati sel ajal iga päev 1300 uut nakatumist.

Liibanonis leevendati maikuu algul piiranguid, aga nakatumiste arv pärast seda tõusis, mistõttu tuli kehtestada uued piirangud. Selleks ajaks olid riigis olnud nädal aega avatud restoranid, baarid, juuksurid ja pühakojad. Uusi piiranguid kehtestades ütles peaminister Hassan Diab, et inimesed polnud järginud ettevaatusabinõusid.

Saudi Araabia leevendas piiranguid aprilli lõpus seoses püha kuu Ramadaniga. Inimestel lubati ringi liikuda ning mõned poed avati. Pärast seda aga hüppas maikuu algul uute nakatumiste arv järsult üles ja on sellest ajast alates kasvanud. Nüüd plaanitakse kehtestada uued piirangud 23. mail, kui Ramadan lõppeb.

Viimased uudised