Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõunaeestlase pilt.

Maa-ameti andmetel toimus 2024. aasta I kvartalis 8412 ostu-müügitehingut koguväärtuses 950 miljonit eurot. Tehingute arv oli 5 protsenti madalam ja koguväärtus 6 protsenti kõrgem kui aasta tagasi samal ajal. Eelnenud kvartaliga võrdluses on tehingute arv 17 protsenti ja koguväärtus 13 protsenti madalam. Kinnisvara hinnaindeks kasvas eelmise kvartaliga võrdluses ligi 1 protsendi ning langes aasta võrdluses 3 protsenti.

Eelmise kvartaliga võrdluses on tehinguaktiivsus 17% madalam ning aastane võrdlus näitab 5% madalamat tehingute arvu. Aastases võrdluses on hoonestamata maa tehingute koguväärtus langenud ligi  11%, hoonestatud maa koguväärtus on kasvanud ligi 14% ning korterite puhul oli langus 7%. Muu maaga toimus tehinguid koguväärtuses 111 miljonit. Eelnenud kvartaliga võrdluses on korterite, hoonestamata maa ja hoonestatud maa tehingute käive langenud vastavalt 24%, 21% ja 8%, mis on iseloomulik aasta esimesele kvartalile.

Aastases võrdluses tehti käesoleva aasta esimeses kvartalis kõikides segmentides vähem tehinguid, va tehingud muu maaga. Hoonestamata maaga tehti 1%, hoonestatud maaga 9% ning eluruumina müüdud korteriomanditega 8% vähem tehinguid. Võrdluses eelmise kvartaliga tehti esimeses kvartalis hoonestatud maadega ligi 26% vähem tehinguid, hoonestamata maaga ligi 11% vähem tehinguid ning korteritega tehti 18% vähem tehinguid kvartaalses võrdluses.

2024. aasta I kvartalis moodustasid ostu-müügitehingute kogukäibest 51% eluruumina müüdud korteriomandid, 24% hoonestatud maa, 14% hoonestamata maa ning 12% muu maa. Enim tehinguid tehti eluruumina müüdud korteriomanditega, mis moodustavad kõikide ostu-müügitehingute koguarvust 52%. Hoonestamata maadega tehti 28% ja hoonestatud maadega 14% tehingutest.

2024. aasta I kvartalis oli Tallinna uue korteri keskmine ruutmeetrihind 4373 €/m2, mis näitab aastast kasvu 14%. Kvartali võrdluses on hind kasvanud 2%. Pealinna järelturu korterite keskmine hind oli 2745 €/m2, mis tähendas aastataguse ajaga 4% tõusu. Välja arvates Tallinna, maksis uue korteri ruutmeeter Eestis keskmiselt 2878 eurot, aastases võrdluses oli kasv 1% ja eelneva kvartaliga võrreldes langus 3%.

Kinnisvara hinnaindeks langes 2024. aasta I kvartalis 3% võrreldes eelneva aasta esimeses kvartaliga ning võrdluses eelmise kvartaliga tõusis hinnaindeks ligi 1%.

Jooksvalt on võimalik statistikaga tutvuda kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonnas. Detailsemalt saab kuu ja kvartali turuülevaadetega tutvuda Maa-ameti kodulehel.

Viimased uudised