Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Kaitseministeerium

Kaitseminister Jüri Luik külastas täna Tallinna Vanasadama A ja D-terminalides piirikontrolli ülesandeid täitvaid kaitseliitlasi.

„Võib öelda, et Kaitseliit on täna koos kriisiohjajatega eesliinil,“ sõnas Jüri Luik. „Veendusin täna oma silmaga, et politsei ja kaitseliidu ühine piirikontrolli tagamine laabub,“ jätkas ta.

Valitsuse otsusega taaskehtestati alates 17. märtsist kogu ajutiselt piirikontroll riigipiiril, sealhulgas ka Schengeni riikide vahelisel piiril. Valitsuse otsusega on politsei- ja piirivalveameti ressursimahuka ülesande täitmise toetuseks piiriturvalisuse tagamisse ametiabina kaasatud järgneva kuu aja jooksul kuni 150 kaitseliitlast päevas.

„Kriisiolukordades, mis nõuavad reageerimisel tavapärasest enam ressursse, on loomulik ja vajalik, et ka kaitseliitlased appi tulevad. Tunnustan väga Kaitseliitu selle eest. Samuti on kaitsevägi panustanud vajalike varudega,“ ütles Luik.

Eestis eriolukorra kehtestamisest alates on Kaitsevägi ja Kaitseliit abistanud kriisi lahendavaid ametkondi varustuse ja isikkoosseisuga. Kaitsevägi on oma varudest jaganud tervishoiuasutustele, kohalikele omavalitsustele ning politsei- ja piirivalveametile 689 200 näomaski. Kaitseliidu ametiabina on rakendatud kaitseliitlasi Eesti erinevates piiripunktides ja suuremates transpordisõlmedes, samuti on Naiskodukaitse liikmed vastamas kõnedele terviseameti kõnekeskuses ja häirekeskuse infotelefonidel.

Kommentaarid

Viimased uudised