Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Jüri Luik ja Ivanna Klympush-Tsintsadze. Foto: Kaitseministeerium

Kaitseminister Jüri Luik kinnitas täna kohtumisel Ukraina asepeaministri Ivanna Klympush-Tsintsadzega, et Eesti toetab Ukraina territoriaalset terviklikkust rahvusvaheliselt tunnustatud piirides.

„Lääs ei tohi taganeda Krimmi ebaseadusliku annekteerimise mittetunnustamise poliitikast,“ sõnas Luik.

Ta lisas, et Eesti kiidab heaks Venemaa vastaste sanktsioonide jätkamise täies mahus kuni Minski lepingud on täidetud.

Kaitseministri sõnul tunnustab Eesti ka Ukraina üha suuremat püüdu euroatlantilisele lõimumisele ning tihedamale koostööle NATO-ga.

„Samaaegselt sõjapidamisega Ida-Ukrainas osaleb Ukraina NATO ja ÜRO juhitud operatsioonidel ning püüab läbi viia reforme. Ukraina-NATO koostöö on väga hea ning peame Ukraina panust ja püüdlusi kõrgelt hindama,“ ütles Luik.

Minister lisas, et Eesti ja Ukraina suhted püsivad lähedased ja tugevad ning Eesti jätkab kaitsekoostööd Ukrainaga nii kahepoolselt kui läbi NATO.

Kohtumisel andis Ukraina asepeaminister Klympush-Tsintsadze Eesti kaitseminister Luigele ülevaate Ukraina-Vene konflikti arengutest, Minski lepete täitmisest ja olukorrast Ida-Ukrainas.

Eesti ja Ukraina vahel on tihe kaitsealane koostöö. Eesti kaitseväelased koolitavad Ukraina relvajõudude liikmeid, sealhulgas eriüksuslasi. Eestis on väljaõpet saanud ka Ukraina sõjaväemeedikud ning igal aastal käivad Ukraina konfliktis haavatasaanud Eestis taastusravil.

Eesti jätkab Ukraina nõustamist küberkaitse valdkonnas, samuti on Eesti kaitseväe pioneeri- ja suurtükiväe spetsialistid käinud Ukrainas tutvumas sealsete kogemustega. Eesti on ka Ukrainalt hankinud taktikalise sillasüsteemi.

Fotol: kaitseminister Jüri Luik (vasakul) kohtumas Ukraina asepeaministri Ivanna Klympush-Tsintsadzega.

Viimased uudised