Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Kaitseministeerium

Kaitseminister Jüri Luik kohtus eile õhtul Washingtonis Ühendriikide kaitseministri James Mattisega, kellega arutati, kuidas NATO vägesid ümber paigutada.

Kohtumisel keskendusid kaitseministrid NATO tippkohtumise ettevalmistamisele, liitlaste vägede reageerimiskiiruse kasvatamisele ja kahepoolsele kaitsekoostööle.

Luik toonitas NATO tippkohtumise kontekstis vajadust liitlaste vägede kiirema liigutamise järele.

„Tähtis on hoolikalt läbi mõelda, kuidas vägesid ümber paigutada ja tugevdada, et NATO väed oleksid täpselt seal, kus neid on vaja täpselt siis, kui neid on vaja,” lausus Luik.

Räägiti ka õppustest, planeerimisalasest koostööst ja küberkaitsest, samuti  aprillis toimuvast Balti riikide presidentide kohtumisest USA presidendi Donald Trumpiga.

Mattis tänas kohtumisel Eestit liitlaskohustuste täitmise eest NATOs ja täiendava üksuse läkitamise eest Afganistani sel aastal.

Lisaks Mattisele kohtub Luik USA presidendi julgeolekunõuniku H. R. McMaster’iga, esindajatekoja relvajõudude komitee esimehe Mac Thornberry ja senati relvajõudude komitee aseesimehe Jack Reed’iga.

Kaitseminister esineb ka Washingtonis rahvusvaheliste ja strateegiliste uuringute keskuses (CSIS) ning asetab pärja kommunismiohvrite mälestusmärgile.

Jüri Luike saadab visiidil Kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantsler Kristjan Prikk.

Viimased uudised