Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kui inimene kahtleb, et Facebook on edastanud info kellelegi teisele, siis saab alates 25. maist 2018 teha vastava järelpärimise Euroopa Liidu uue andmekaitsedirektiivi järgi kas otse Facebookile või muude rakenduste haldajatele.

Soome sotsiaalmeedia analüütik Harto Pönkä soovitab teha Facebooki kontol järgmised muudatused:

1. Eemalda load kõikidelt Facebooki appidelt ja nendelt rakendustelt, kuhu logitakse sisse Facebooki kaudu ja mis pole vältimatud. Sellised asjad on näiteks Facebooki mängud ja äpid, mis töötavad koos Facebookiga nagu näiteks Instagram.

https://www.facebook.com/settings?tab=applications

Välista seadetes andmete edastamine rakendustele, mida kasutavad teised ehk siis Facebooki sõbrad. Seda saab muuta jaotusest „Teiste kasutatavad rakendused”.

2. Lülita välja reklaamide kohandamine ja peida reklaamid, mida Facebook lubab peita:

About the Ads You See From Facebook

About the Ads You See From Facebook You may see ads on apps and websites in the Facebook Audience Network. When companies buy ads through Facebook, they can choose to have their ads distributed in the Audience Network. The Facebook Audience Network is a way for advertisers to show ads that are more relevant and useful to you.

3. Kontrolli üle telefoni Facebooki rakendusele antud õigused ja eemalda kõik tarbetud õigused. Tavaliselt piisab vaid sellest, et rakendus saab kasutada telefoni mälu. Näiteks kontaktide kasutamise õigust pole soovitav anda.

4. Kontrolli, milliseid andmeid on Facebook saanud Facebook Messengeri rakenduse kaudu ja eemalda tarbetud:

https://www.facebook.com/invite_history.php

Allikas: Yle

Viimased uudised