Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõunaeestlase lugeja kirjutab, et temal perel on arvel mitu nn fantoomautot, millest kuidagi lahti ei saa ja mille eest tuleb hakata maksu maksma. „Soovitan armsatel riigijuhtidel maksustada ka mootorsaed, muruniidukid ja külmkapid. Ja pappi tuleb,” kirjutab lugeja.

Siin on lugeja kiri:

Aastal 2005 juhtus minuga nii nagu paljudega. Läksin oma endisest abikaasat lahku. Jätsin talle ka meie ühise auto, 1993. aasta Nissani. Aasta hiljem sain talt telefonikõne. Ta teatas, et auto oli Tartust ärandatud, sõidetud Otepääle ja pandud põlema. Kohal olnud politseipatrull korraldas allesjäänud känkra äraveo. Sain aru, et vanarauda. Oletasin oma rumala peaga, et eks siis see auto ka arvelt maha on kantud. Kui tekkis Eesti.ee avastasin et see vana auto ikka veel seisab kenasti minu arvel.

Asi hakkas häirima ja helistasin ARK-i. Sealt vastas meesterahvas, et sellise aastarvuga autot me maha kanda ei saa, aga noh, kui sa ei sõida, siis ju ka ei maksa. Häiriv ju oli, aga mõtlesin, las ta siis olla. Kuuldes valitsuse plaanist kehtestada automaks, asusin kohe uuesti tegutsema. Helistasin Transpordiametisse. Kui eelmisel korral vastaja oli viisakas-sõbralik, siis sel korral see naisterahavas küllalti ninakas. Tundus, et temal mingeid Fantoomautosid arvel pole ja tal suht suva, mis teised teevad. Teatas, et masinat mis hävinud, pärast 2004 ei saa omanik sellisel moel arvelt maha võtta. Rõhutas vaid seda, et valitsus sügisel otsustab ja lisaks sain teadmise, et selliseid autosid on Eestis 200 000. Ainus mida ma teha saavat on tõestada selle hävimist.

Kuigi asi 17 aastat vana ja ilmselt pole politseis enam jälgegi sellest juhtumist, siiski helistasin sinna. Nõuande liini inimene kuulas mu mure ära ja teatas, et pean tegema teabenõude. See sai tehtud. Praeguseks on igasugune ooteaeg ületatud. Politseist pole vastatud kippu ega kõppu. Ega ma ju lootnudki, et seal midagi tõestada saab, aga viisakas olnuks ju vähemalt vastata.

Ja siin ma siis olen oma asjaga. Mul on Fantoomauto, mille vanuseks 30 aastat. Ma ei saa tõestada, et see hävis 17 aastat tagasi. Mina tean et seda „vara” mul pole, aga riik ütleb et on. Loota, et antakse võimalus selliseid sõidukeid erandkorras maha kanda? Näha on, kuidas seaduste läbi surumiseks kasutatakse teerulli taktikat. Võib-olla on meil riigis 50 000 sellist Fantoomautot. Kena kopikas riigile juurde.

Kas omaniku surma järgselt maksavad edasi pärijad ja kui kaua siis seitsmenda põlveni või? Eile avastasin abikaasa arvelt veel ühe sõiduki. Mis millalgi 2011 (so 12 aastat tagasi) vanarauda viidud. Miskipärast on seegi maha võtmata. Seega on nüüd meil kaks olematut „vara”, Soovitan armsatel riigijutidel maksustada ka mootorsaed, muruniidukid ja külmkapid. Ja pappi tuleb.

Viimased uudised