Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hommikul kella 7st keskpäevani oli Eestis juhtunud rohkem kui sada liiklusõnnetust, millest mitmele aitasid suverehvid kaasa. Politsei palub, et suverehvidega ei sõidetaks.

PPA juhtivkorrakaitseametnik Kalmer Tikerpe palub sõidukijuhtidel aega varuda. „Lumi tuleb alati üllatusena ning kõige paremini saab ootamatusega toime tulla, kui sellesse suhtutakse rahulikult. Ärge kiirustage, hoidke pikivahet ja valige sõidukiirus vastavalt teeoludele,“ soovitab Tikerpe. „Iga manööver on ohtlik ja võimalusel vältige möödasõite.“

Enne sõidu alustamist puhastage lumest sõiduki klaasid, tuled ja peeglid ning kasutage lähitulesid päevasõidutulede asemel.

„Ja kohe kindlasti soovitan koju või tööle jätta auto, millel on suverehvid,“ lisas Tikerpe.

„Enamuse õnnetuste puhul on kannatanuks vaid rahakott ning nendes plekimõlkimistes ja teelt väljasõitudes inimesed viga ei saanud,“ kommenteeris juhtivkorrakaitseametnik tänaseid õnnetusi. Keskpäevaks oli kaheksas õnnetuses inimene viga saanud. Kuuel juhul anti Häirekeskusele teada takistusest teel, milleks enamasti oli puu.

Eri Eesti paigus on väljas suurem arv korrakaitsjad ning kõik patrullid keskenduvad suuresti liikluse rahustamisele ja teel hätta sattunud inimeste aitamisele.

Lõuna-Eestis oli lõunaks paarkümmend liiklusõnnetust, millest suurem osa olid suverehvidel teelt väljasõidud, kus inimesed viga ei saanud. Seni tõsisem liiklusõnnetus juhtus ennelõunal Põltsamaa linnas Viljandi maanteel, kus põrkasid kokku sõiduauto Toyota ja raskeveok Scania. Toyotas sõitsid emaga kaasa kaks algklassieas last, kellest üks viidi tervisekontrolliks haiglasse.

Harjumaal ja Tallinnas pole raskeid õnnetusi juhtunud, küll aga oli mitmeid teelt väljasõite ja inimesi on viidud haiglasse kontrolli. Rakveres toimus paar plekimõlkimist ning Narvas pole õnnetusi olnud. Jõhvi kandis oli paar õnnetust, kus inimene sai viga ning mitmeid teelt väljasõite, kus kõik reisijad jäid terveks.

Lääne prefektuuris võis libedus põhjustada kümmekond õnnetust ja teelt väljasõitu. Õnnetused on juhtunud kõikjal Lääne prefektuuris, vaid Hiiumaal pole ühestki õnnetusest teada antud. Suur osa õnnetustest olid teelt väljasõidud. Näiteks Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla 40. kilomeetril Risti alevikus juhtus õnnetus, kus juhitavuse kaotanud auto sõitis vastu ohutussaare äärt. Eesti lääneosas pole õnnetustest inimesed viga saanud.

Viimased uudised