Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tselluloositehase-vastane kett Tabiveres. Kujutis: Facebook

Tartlasi saatis nende vastuseisuga edu: erinevalt nõuka ajast ei hakanud praegused ninamehed vastu punnima ja lõpetasid planeeringu ära.

Peaminister Jüri Ratas ütles täna Tartu tselluloositehase projekti lõpetamise otsust kommenteerides, et oluline oli sihtrühmade täielik vastasseis. Võimalikud on siiski alternatiivsed asukohad.

Nii sotsid kui Isamaa pöörasid juba varem Tartu tselluloositehase vastu, Keskerakond püüdis veel päästa mis päästa annab, aga nüüd andsid nemadki alla.

Tartu tselluloositehase jant meenutas nõuka aja lõpu aega, mil valitsus surus Lääne-Virumaale vägisi peale fosforiidikaevandusi. See oleks Kunda ümbruse veel rohkem üles sonkinud kui seda seni on tehtud seoses tsemenditehasega.

Valitsus tegi Tartu tselluloositehase puhul kõik valesti: planeeringut alustati ilma inimestega läbi rääkimata, siis hakati oma tahtmist jõuga inimestele peale suruma ja rahvast süüdistama. Sellised jõumeetodid olid tavalised nõukogude ajal, aga praegu enam ei tööta. Abi polnud ka viimase hädas PR-mehe toomisest valitsusse – temast on saanud üleüldine naljanumber.

Küll aga on keskerakondlikule valitsusele omane karistada inimesi. Kui inimesed hakkasid Lätist alkoholi ja muud tooma, siis otsustati üleöö panna kinni Valga ja Põlva sünnitusosakonnad. Eks näis, milline vastukäik lõunaeestlasi nüüd ootab. Kas pannakse Tartu sünnitusosakond ka kinni ja hakatakse kõiki sünnitajaid Tallinna vedama? See oleks kõige efektiivsem.

Viimased uudised