Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allase gängi vennasgäng Dalton gäng. Pilt: daltondatabank.org

Nonii! Tundsite minust juba puudust? Seda ma arvasin. Aga no suvi oli nii palav, et ma ei jaksand pastakatki käes hoida, alles nüüd hakkan toibuma.

See sügis tuleb õnneks põnev – tulemas on valimised ning minagi mõtlesin, et kui ma siin Võrus juba elan (mitte nagu paljud praegu Võru linnavõimu juures olevad tegelased, kes Võrus ainult külalisesinejaks käivad, elades ise tegelikult maal) ja juba kümme aastat, siis miks mitte ka kohaliku elu asjades kaasa rääkida. Mõeldud-tehtud, otsustasin kandideerida Isamaa nimekirjas.

Aga hakkasin siis vaatama valimisnimekirju. Et kes peale minu veel kandideerivad. Huvi pärast tšekkasin muidugi kõigepealt sotse, kes praegu võimul. Ja mida ma näen. Gotmans jälle rivis! Aga kas tema ei olnud see miis, kelle juhitavas ettevõttes vee-arvetega mingi jama oli? Ma nüüd täpipealt ei mäleta, aga kuskilt meenub, et Võru veefirma esitas ühistule 16 tuhande euro suuruse arve, kuigi tegelik summa oli paarsada eurot. No ühesõnaga nii see mulle meelde jäi.

No Allase Anti muidugi on esinumber, kus sa pääsed. Tema tõttu on meil nüüd Võru Eesti koroonapäälinn nummõr üts! Ei saanud Anti oma edevust maa alla matta ning pidi Võro liina suvepäevadest ikka kõige vägevama kräu korraldama. Ikka nii, et terve liin rahvast murdu täis ja kõik karjakesi koos. Ennast sai ta nii eest kui takka presentiirda, aga Võru liin on nüüd Eesti koroonapäälinn nummõr üts.

Karba Halliki ka esindatud. No temal oli ju see saunajama. Olevat oma sanna virtsavee otse Koreli ojja suunanud ja pärast kõike eitanud. No see nüüd ka määnegi ilus tegu ei olnud.

Ja no seda me ikka ei tea, miks Sarapuu Tom Austraaliast ära aeti, kuigi ta oli omale sealse kodakondsuse nihverdanud. Et mis pahandust ta seal tegi. Ma katsun järele uurida ja annan teilegi teada, kui midagi selgub. Kahtlane see lugu igatahes on.

No ja Silla Sixten mõisteti ju korruptsioonipahateos süüdi. Aga ikka vapralt rivis. Noh, ega keegi ju keelata saa ja arusaadav, et igaüks tahab võimu juurde pääseda. Kuna seal saab rahasid pihta panna. Ega ma ei ütle, et Sixtenil säändsed plaanid, aga no küsimus tekib. Küsimus tekib.

Ja oleks sotsidel veel üks kahtlane tegelane nimekirjas, Hummal ju ka. Too sai süüdistuse ametiseisundi kuritarvitamise eest ja pidi pärast kahjud kinni maksma. Pidi veel hullem susser olema kui Sixten.

Nii et kui ma seda sotside nimekirja vaatan, siis tekib täitsa kõhe tunne. Et nagu polekski valimisnimekiri, vaid Allase… gäng. Ja kuna nemad hetkel võimul, siis tuleb välja, et Võru linna valitseb röövlibande. Sest mis see korruptsioon muud on, kui röövimine rahva taskust. Lihtsalt noil röövlitel ei ole musta maski ees, vaid viks ülikond seljas. Aga see on ka ainuke vahe.

Ah miks Isamaas kandideerin? Aga seepärast, et Isamaa inimesed on ausad. Ja aatelised. Rahva tagant röövijaid sealt ei leia. Ja kui veab, siis saan anda oma panuse, et Allase gäng linnavalitsuse majast minema saaks löödud. On juba varastanud küll, nüüd aitab!

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised