Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõunaeestlase üles pandud küsitlused on ootamatult populaarsed, viimasele küsitlusele saabunud mõne päevaga ligi 30 tuhat vastust.

Lõunaeestlane küsis viimati erakondade reitingute kohta ja sellele küsitlusele on saabunud juba üle 30 tuhande vastuse. Tihe rebimine käib küsitluses Reformi ja EKRE vahel, siis tulevad Kesk ja Isamaa, ülejäänud jäävad juba kaugemale maha. Sotsidel pole eriti üldse toetust.

Lugejad on heitnud ette, et hääletada saab mitu korda. See on tõesti nii, et Lõunaeestlane loodab siin inimeste aususe peale. Pealegi on tänapäeval internetis võimatu selliseid hääletusi kontrollida, takistused annavad eelise neile, kel on paremad tehnilised võimalused küsitlustega manipuleerimiuseks. Sestap olgu küsitlus kõigile vaba.

Erakondade küsitluse puhul on pakutud välja, et võiks olla vastusevariant, et ei hääleta kellegi poolt. Kui tuleb uus küsitlus 5 enim hääli saanud erakonna vahel, siis tuleb ka see variant.

Enne seda küsis Lõunaeestlane, kuidas president Kaljulaid on oma tööga hakkama saanud. Seal on kõige rohkem vastajaid märkinud vastuseks „null”. Esialgu olid nullid pika ülekaaluga, aga siis pandi ühe ööga üle 2000 hinde „5”. Lugejad arvasid, et ilmselt pani mõni parteikontor (või lausa presidendi kantselei?) oma inimesed tööle.

Inimesed on Kaljulaidi küsitluse puhul kommentaarides märkinud, et ta on Eesti läbi aegade kõige kehvem president. Üks lugeja märkis: „Ilvese ajal sai usutud, et hullemaks minna ei saa aga näe saab ikka.” Teine lugeja lisas: „Ega 0-st kõrgemat hinnet on ikka paganama raske panna K. Kaljulaidi tegevusele, tohutu mainekahju tekitaja Eesti riigile.” Kolmas lisas: „No hinnata pole siin midagi. Tühjus ongi tühjus!” Neljas märkis: „Kohati nagu oleks inimesel selgeid hetki ka aga enamus ajast ajab riiki kahjustavat sise ja välispoliitikat.”

Kaljulaidi kohta on lugejad lisanud veel, et „Ilves tõestas, et igaüks võib olla president… Kaljulaid tõestas, et igaüks ei või olla president… Nii lihtne see ongi…” ja „Täiesti mõttetu tegelinski, eesti rahva lõhestaja!” ja „Kui saaks miinusega hinnet anda annaks. Peale korvamatu mainekahju meie riigile ja rahvale pole ta midagi teinud.”

Üks lugeja siiski avaldas arvamust, et „Kersti Kaljulaid on tugeva poliitilise kuvandiga hea ja aktiivne president.” Selle peale küsiti: „Kas keegi oskab öelda, mida ta üldse on teinud? Maine kahjustamine, olgu, see on tõesti asi millega ta on korduvalt hakkama saanud ja saab kindlasti ka veel. Aga mõni REAALNE tegu mis eestit on aidanud?”

Küsitlused on siin:

Kuidas on president Kaljulaid oma tööga hakkama saanud 0-5 palli skaalal (5- hästi, null- halvasti)

  • null (56%, 7,602 häält)
  • 5 (28%, 3,809 häält)
  • 3 (7%, 898 häält)
  • 1 (5%, 689 häält)
  • 2 (3%, 366 häält)
  • 4 (2%, 298 häält)

Hääletanute arv: 13,662

Loading ... Loading ...

Millist erakonda toetad?

Vaata tulemusi

Loading ... Loading ...

Viimased uudised