Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

EKRE pihta enne valimisi valesüüdistusi loopinud Mary Krossi süüasja jättis politsei lõpuni uurimata, kuna prokuratuur lõpetas asja nn oportuniteediga ära. Rahvas leiab, et asja peaks lõpuni uurima.

Samas, nagu välja tuleb, siis ei pidanud Kross oportuniteedi puhul end isegi süüdi tunnistama, nagu märkis kriminaalõiguse professor Jaan Ginter. Seega prokuratuur lihtsalt bluffis, kui märkis, et sellega on Kross end süüdi tunnistanud. Tegelikkuses mätsiti asi lihtsalt kinni. Põhjus on arvatavalt selles, et prokuratuur ei taha välismaalasega kohut käia. Kross maksis ära 3000 eurot riigi tuludesse ja sellega oli asi jokk.

Samas on väga laialdaselt avaldatud arvamust, et selle asja oleks pidanud lõpuni uutima ja kohtusse viima, kuna tegemist on olulise pretsedendiga. Jäi selgusetuks, kas poliitilisi vastaseid võib niimoodi valetunnistusega maha teha, seda veel välismaalaste poolt. Mis siis, kui sama argumenti hakatakse kasutama näiteks Kremli mõjuagentide poolt, neile pole 3000 euro kaupa raha maksmine mingi probleem. Ja kui prokuratuur leiab, et asi lõpetati ära põhjusel, et sellega politsei tööd vähendada, siis võib politseil sellise asja lõpuni uurimata jätmise tõttu hiljem hoopis tööd juurde tulla, kui seda pretsedenti kasutades sellised juhtumid sagenevad.

Tegemist polnud mitte ainult rünnakuga EKRE, vaid terve Eesti riigi vastu, kuna sellega tehti maha terve riigi mainet. Läbi selle süüdistuse kujutati Eestit kui väikest vastikut natsiriiki, kus välismaalasi nende rahvusliku kuuluvuse põhjal taga kiusatakse. Kreml on seda argumenti kasutades aastaid Eesti mainet rahvusvaheliselt maha teinud, nüüd kasutas sama asja ameeriklane, kes on juhtumisi ühe tähtsa reformierakondlase abikaasa. Tegemist oli poliitilise rünnakuga Eesti riigi vastu, sama võtet on reformierakondlased kasutanud ka pärast valimisi, kui nad opositsiooni jäeti.

Lõunaeestlase küsitlusele vastanutest ligi 500 leiab, et juhtumi suhtes oli avalik huvi olemas, eitavaid hääli oli vaid paarkümmend. Seega peaks Krossi asja ikka lõpuni uurima, või kuidas?

Küsitlus ise on siin:

Kas Mary Krossi juhtumi suhtes on avalik huvi?

Loading ... Loading ...

Viimased uudised