Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pühapäeval, 27. veebruaril oli päästjate tööks peamiselt teede vabastamine tormis murdunud puudest ja ohutuse tagamine olukordades, kus elektriliinide, hoonete või rajatiste kahjustused seadsid ohtu inimelud. Lõuna-Eestis oli ööpäeva jooksul väljakutseid ligi 400. Kahjustuste kõrvaldamine jätkus esmaspäeval. Praeguseks on tormi teadaolevad otsesed kahjustused kõrvaldatud ning jätkame abi osutamist muude tormiga kaasnenud probleemide lahendamiseks.

Põlvamaa

Esmaspäeval, 28. oktoobril kell 10.30 teatati, et Põlva vallas Uibujärve külas on puu teel ja buss ei saa läbi. Päästjad kõrvaldasid murdunud puu teelt. Veel käisid päästjad hommikul puid teelt eemaldamas kahel korral Räpina vallas Pindi külas ning ühel korral Kanepi vallas Magari külas. Pärastlõunal vajati päästjate abi Põlva vallas Mammaste külas Vallamaja teel, kus kaks murdunud kuuske toetusid teistele puudele ja ähvardasid teele kukkuda. Kohaliku traktoristi abil tõmmati puud maha ja teelt eemale.

Valgamaa

Esmaspäeval, 28. oktoobril käisid päästjad kell 10.06 Valga vallas Tõlliste külas Tõlliste-Uniküla-Õruste mnt 1. kilomeetril 500-meetriselt lõigult eemaldamas seitset suurt puud, mis olid liikluse osaliselt sulgenud.

Kella 10.28 ajal käisid päästjad Otepääl Duende motelli läheduses, kus tuli teelt eemaldada 15 suurt murdunud kuuske.

Kella 10.44 ajal eemaldati viis puud Valga vallas Tõlliste-Kaku teelt.

Kell 11.06 teatati elektriliinidele kukkunud puust Tõrvas Vanamõisa tänaval. Päästjad piirasid ala ohulindiga ning edasi hakkasid olukorda lahendama elektrikud.

Kell 12.41 teatati, et Otepääs vallas Meegaste külas on suur puu koos betoonist elektripostiga teele kukkunud ja maas on voolu all kaabel. Päästjad piirasid ala ohulindiga. Info olukorra kohta edastati elektrikutele.

Kell 14.24 teatati, et Otepääl Sulaoja teel on suur puuoks kukkunud maja katusele ja korstnale. Päästjad eemaldasid oksarisu korstnalt, et elanik saaks ahju kütta. Puu lõplik eemaldamine jäeti spetsiaalvarustusega töömehe ülesandeks, kelle elanik kustuma pidi.

Võrumaa

Esmaspäeval, 28. oktoobril kell 10.05 käisid päästjad Setomaa vallas Lobotka külas eemaldamas teelt 21 murdunud puud. Päästeööd kestsid ligi kaks tundi.

Kell 10.37 teatati, et Võru vallas Rebasmäe külas on 5-6 puud teel. Päästjate saabumise ajaks tegelesid metsamehed juba ise puude eemaldamisega.

Kell 11.37 eemaldasid päästjad Setomaa vallas Kahkva külas teelt kolm suurt puud. Veel käisid päästjad murdunud puid teedelt eemaldamas Võru vallas Kõrve, Listaku ja Luuska külas, Antsla vallas Piisi külas ning Setomaa vallas Säpina ja Treski külas.

Kell 18.36 teatati, et Värska alevikus Kooli tn on kõrgepingeliin maha kukkunud ja süüdanud metsaaluse. Päästjad turvasid ala elektrikute tulekuni, kes voolu liinist välja lülitasid. Selle peale sumbus põleng ise.

Päästeamet kogub jooksvalt koostöös kohalike omavalitsustega infot piirkondade kohta, kus elektri puudumine mõjutab eluliselt tähtsate objektide tööd. Erilise tähelepanu all on haiglate ning vee- ja kaugkütte ettevõtete tõrgeteta toimimine või nende tegevuse kiire taastamine. Tähelepanu all on ka hooldekodud.

Osal objektidest, kus ollakse kriisideks paremini valmistunud, suudetakse praegu jätkuv teenuse pakkumise tagada elektrigeneraatoritega. Hätta jäänud asutuste kohta jagatakse infot Elektrilevile, mis aitab ettevõttel voolu taastamistöid prioritiseerida. Päästeamet on aidanud kriitilisemas olukorras piirkondadesse kohale viia elektrigeneraatoreid. Oma nõu ja abiga toetab Päästeamet kohalikke omavalitsusi, et abitumad inimesed, näiteks üksi elavad vanurid ei jääks elektri puudumise tõttu abita. Elektrilevi teatel võtab majapidamistele elektrivarustuse taastamine aega kuni nädala lõpuni ja mõnel pool kauemgi. Voolu taastamistöödega tegelevad paljud brigaadid, kuid kohati on torm olnud äärmiselt laastav ning tööd võtavad seetõttu rohkem aega.

Teadmisi kriisiolukorraks valmistumise kohta ja käitumisjuhiseid kriisi korral leiate internetist lehelt www.kriis.ee. Täpsemalt elektrivarustuse katkemise kohta https://kriis.ee/iseseisev-hakkamasaamine-elutahtsate-teenuste-katkemisel/elektriga-varustamise-katkemine/. Laadi mobiiltelefoni tasuta rakendus Ole valmis, kust saab kriisiolukorras toimetulekuks nõuandeid ka ilma internetiühenduseta. Lae telefoni rakendus androidile Google Playst, Apple telefonile App Storest või vaata juhiseid aadressilt https://www.naiskodukaitse.ee/OLE_VALMIS_3680.

Viimased uudised