Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Jõulud on aeg, mil oleme koos perega, leiame aega sõprade jaoks ja meenutame mööduvat aastat. Kahjuks juhtub ka jõulude ja aastavahetuse perioodil raskeid tuleõnnetusi, kuna sel ajal kasutatakse tavapärasest rohkem lahtist tuld ja inimeste tähelepanu on peomeeleolus hajutatud. Seepärast ei tohi peomeeleolus kaotada valvsust ega unustada ohte, mis meid ümbritsevad. Suure osa raskete tagajärgedega tuleõnnetustest põhjustab hooletu ümberkäimine lahtise tulega, vananenud ja korrast ära elektrijuhtmed ja elektriseadmed ning eluruumides suitsetamine.

Ole tähelepanelik!

– Järelevalveta jäetud küünlast võivad kergesti süttida küünlale lähedal olevad esemed. Paiguta küünlad neist eemale, hästi toestatud ja tulekindlast materjalist alusele.

– Väldi elektriseadmete ülekoormamist, samuti kontrolli elektrijuhtmete korrasolekut.

– Kütmisega ei maksa liiale minna. Ülekütmine lõhub kütteseadet ja selle kuumenevatest osadest võib süttida maja.

– Toiduvalmistamisel tuleb olla hoolas, et toit ei läheks kõrbema ning kuuma pliidi lähedale ei ununeks süttivaid asju, näiteks rätikut, pajakinnast või salvrätte.

– Jõulupuud ehtides vaata hoolikalt, kuhu paigutad küünlad. Ehtsa leegiga küünalde asemel on turvalisem kasutada elektriküünlaid.

– Enne peolauda istumist kontrolli suitsuandurit!

Lõuna päästekeskus soovib rõõmsaid ohutuid jõule ja aastavahetust!

Viimased uudised