Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Praeguseks on Ajujahile Võru-, Valga- ja Põlvamaalt esitatud 6 äriideed. Korraldajad pikendasid ideede esitamise tähtaega kuni pühapäeva, 3. novembrini. Koostöös Eesti äriinglitega suurendati sel nädalal ka Ajujahil äriideede elluviimiseks välja jagatavat rahastust rekordilise 140 000 euroni.

Konkursi tähtajaks oli kolmest maakonnast esitatud ideedest pärit 4 Võrumaalt, 1 Valgamaalt ja 1 Põlvamaalt. Valdkondade lõikes on kuuest ideest pärit 2 tervise ja biomeditsiini valdkonnast, 1 sotsiaalse ettevõtluse valdkonnast, 1 tööstuse ja disaini valdkonnast, 1 IKT valdkonnast. Üks tiim liigitas oma äriidee muu kategooria alla. Eelmisel aastal esitati Ajujahile kolmest maakonnast kokku 9 äriideed.

Sel hooajal panevad esmakordselt Eesti ingelinvestorid ühele Ajujahil osalevale tiimile välja 65 000 euro suuruse investeeringu, tõstes konkursil välja jagatava rahasumma rekordilise 140 000 euroni. Investeeringu panevad Eesti Äriinglite Võrgustiku (EstBAN) eestvedamisel ühiselt välja kümmekond Eestist ja välismaalt pärit ingelinvestorit, kellega ühinevad ka Ajujahi žüriiliikmed ja korraldajad.

Investeeringut juhib EstBANi president ja investor Ivo Remmelg. „Ehkki Ajujaht julgustab inimesi tegema elus kannapööret, siis näeme igal aastal kõrvalt, kuidas jälle mõni suure potentsiaaliga äriidee jääb rahastuse puudumise tõttu teostamata. Väga raske on ju loobuda oma põhitööst ja öelda perele, et järgmine kuu palka ei saa, sest hakkame oma äri ehitama. Tahame sel aastal aidata ühel alustaval tiimil kiiremini jalad alla saada, et head ideed tegemata ei jääks,” rääkis Remmelg.

Korraldajate sõnul muudab investorite liitumine Ajujahti veelgi atraktiivsemaks kohaks, kus oma äriga alustada. “Meil on väga hea meel, et oleme EstBANi eestvedamisel jõudnud Ajujahi arengus järgmise etapini, kus lisaks toetajate välja pandud rahastusele on võimalik tugevamatel tiimidel saada siit ka esimene päris investeering. Võites konkursi, investorite südamed ja mõne toetaja eriauhind, on võimalik ühel tiimil saada tänavu Ajujahilt oma idee elluviimiseks 100 000 eurot. Seetõttu otsustasime hoida kandideerimist veel nädala jagu lahti, et ka viimase hetke otsustajatele võimalus anda,” ütles Ajujahi tiimijuht Harri Tallinn.

Investeeringule kandideerivad kõik Ajujahi arenguprogrammis osalevad ehk 30 parima hulka jõudnud meeskonnad. Investeeringu saab tiim, kelle valib välja kõigi äriinglite seast moodustatud kolmeliikmeline juhtgrupp.

Praeguseks on Ajujahile esitatud üle 200 äriidee. Ideid saab Ajujahi arenguprogrammi esitada veel 3. novembrini veebilehel www.ajujaht.ee.

Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss, mis pakub tipptasemel mentorlust, koolitusi ja rahastust. Ajujaht on hoogu andnud ettevõtetele nagu Bolt, Bikeep, Click & Grow, GoWorkaBit, FoodDocs, UpSteam, Groveneer ja paljud teised. Viimase 12 kuu jooksul on Ajujahilt välja kasvanud idufirmad kaasanud enam kui 12 miljoni euro väärtuses investeeringuid.

Eesti Äriinglite Assotsiatsioon (EstBAN) on ettevõtetesse varases arenguetapis investeerivate erainvestorite katusorganisatsioon, mille eesmärgiks on ettevõtluskeskkonna arendamine ja ingelinvesteeringute mahu suurendamine.

Ajujahi on ellu kutsunud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Konkursi partner on SEB ja suurtoetajad Elisa ja Maxima. Konkursi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Viimased uudised