Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lõuna päästekeskus

Nädalavahetusel olid Lõuna-Eestis esimesed kulupõlengud. Päästjad hoiatavad, et kulupõletamine ja kuivanud looduse süütamine on seadusega keelatud ning tuleohtlik tegevus.

Iga lõkkepõletaja peab tagama, et tuli loodusesse või hoonetele ei leviks. Selleks tuleb teha lõke hoonetest eemale, arvestada tuule suuna ja tugevusega, puhastada lõkkeaseme ümbrus kuivast taimestikust ja piirata see võimalusel kivide või mullaga. Põlevat lõket tuleb valvata ning hoida käepärast esmased kustutuvahendid – näiteks käsikustutid, ämbrid veega või survestatud veevoolik.

Tartumaa

Pühapäeval, 19. märtsil kell 12.37 põles Kambja vallas Lemmatsi külas 30 ruutmeetril kuluhein, mille päästjad kustutasid. Hoiatus! Kulu süütamine ja põletamine on keelatud ning tuleohtlik tegevus. Kuivanud looduses tuleb kevadel lahtise tulega olla väga ettevaatlik, et hoida ära väiksemastki sädemest süttida võivaid ulatuslikke loodustulekahjusid.
Kell 12.43 teatati kulupõlengust Vana-Kuuste külas. Päästjad leidsid puude alt 50 ruutmeetrise ise kustunud põlenguala.

Valgamaa

19. märtsil kell 15.37 käisid päästjad Valga linnas Lohu tänaval kustutamas heinamaale tehtud lõket, millesse olid visatud kaks vana ust. Inimesi lõkke juurest ei leitud. Päästjad hoiatavad, et lõke pole koht, kus vabaneda jäätmetest. Lõkkes tohib põletada ainult värvimata ja immutamata puitu, loodusjäätmeid, paberit ja pappi.

Võrumaa
Reedel, 17. märtsil kell 19.38 teatati Võru vallas Tagakülas ohustavad tuulega lõkkest lendavad sädemed lähedal asuvaid elumaju. Päästjad kastsid ohtliku lõkke veega üle. Hoiatus! Lõkke ohutuse süütaja vastutab selle eest, et tuli ümbrisele ei leviks. Lõkkepõletaja peab jälgima, et tuul hoonete või metsa poole ei puhuks. Tugeva tuulega on parem lõkkepõletamisest hoiduda.

Viimased uudised