Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: erakogu

Pühapäeval põles Otepää vallas Mäha külas maha Tammuri talu pererestoran, kus pakuti maalähedast toitu. Nüüd kogutakse raha restorani taastamiseks.

Veebis on avaldatud järgmine üleskutse:

ABIPALVE

Head inimesed!

Eile hävis põlengus suur osa ajaloolisest Lõuna-Eesti aidahoonest. See polnud tavaline ait, selles tegutses ainulaadne ühemeherestoran – üks eriline koht ühes selle erilise pererahvaga. Peremees korrastas oma vanavanaisa talu, aia ja aida, rajas looduskaunisse paika restorani, kus pakutakse kohalikku ja puhast toitu. Lõi mõnusa atmosfääriga põneva paiga.

Anna oma panus Tammuri talurestorani taastamisse, toeta elu maal.

Tammuri talu omanik Erki Saar räägib oma kodust:

Tammuri talu on selle koha peal asunud aastast 1860. 1911. ostis selle mu vanavanaisa ja ma olen siin toimetamas järjepidevalt aastast 2001. Kolisin siia tallu koos oma tütrega ja eneseteostuseks avasin vanas aidas 2007. aastal väikese restorani. Toimetan siin talus päris üksipäini ja tütar on ka vahel abiks, kes viimasel ajal õpingute tõttu viibib Tartus.

Püüan külalistele pakkuda maitsvat ja ka oma kasvatatud toitu siitsamast talust. Kahjuks toimus 19.05 kell 11.30 aidahoones põleng, mis sai alguse varjualuses olevast aiatehnika isesüttimisest, poole tunniga oli kogu hoone leekides. Kuna tegemist on mu suguvõsa traditsioonidega ja minu elutööga, siis ei soovi seda järjepidevust katkestada. Soovin ka edaspidi pakkuda inimestele elamusi söögivaldkonnas ja tekitada mõnusat tunnet. Plaanin taastada hoone ja avada restorani niipea kui võimalik. Kui kellelgi on mind võimalik aidata, siis on kogu abi teretulnud.

Tänades

Erki Saar

Tel 53585140

http://www.tammuri.ee/
arveldusarve EE542200221002187108

Kommentaarid

Viimased uudised