Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaader videost.

Lõuna-Eestis käidi kodanike uste taga koputamas ja raha küsimas. Tegemist polnud antud juhul pettuse, vaid tudengite aktsiooniga.

Sotsiaalmeedias antakse teada, et laupäeval käidi Põlvas kodanike uste taga raha küsimas, tegemist oli koordineeritud üritusega ning midagi „kahtlast” polnud.

Siin on asja kohta teade:

„Heategevuslik suuraktsioon „Kevadkoputus” toimub 4. mail, mille käigus koputab ligi 250 üliõpilast lahkete Eesti inimeste ustele ja paluvad teha annetuse. Tudengid käivad ukselt uksele koputamas ka Võrus, Valgas, Otepääl ja Põlvas.

Üliõpilased koguvad raha SOS Lasteküla peretugevdusprogrammile ning kogutud rahaga aidatakse neid, kelle peret ähvardab laste äravõtmise oht. SOS Lasteküla läheb raskustesse sattunud peredele appi, et nende vanemlikke oskusi tõsta, sõltuvusi kontrolli alla saada, laste ja vanemate tervisemuredele leevendust leida jms. Programmi eesmärk on, et laps ei satuks lastekülla vaid saaks kasvada oma bioloogiliste vanemate juures armastavas kodus.

SOS Lasteküla on sellist ennetustööd teinud juba üle 11 aasta ning täna saame väita, et suudame rasketesse oludesse sattunud peresid mustast august välja aidata. 11 aasta jooksul on programmist abi saanud 1100 last ja üle 450 pere – kõik need pered saavad laste kasvatamisega ise hakkama ning lapsed kasvavad turvaliselt koos oma päris ema ja isaga ning ei pea kolima lastekülasse.

Aastas eraldatakse Eestis oma perekonnast keskmiselt 250 eri vanuses last, kes vajavad lühi- või pikaajalist hoolt. SOS Lasteküla peretugevdusprogramm töötab praegu Narvas, Sillamäel, Keila linnas, Kohtla-Järvel ja Lääne-Harju ning Põltsamaa vallas aga soovime neid piirkondi pidevalt laiendada, et veelgi rohkem peresid saaksid meilt abi. Keeruliseks teeb asjaolu see, et riik sellist ennetustegevust ei finantseeri ning suur osa programmi elushoidmiseks kuluv raha tuleb praegusel hetkel meie tublide annetajate ja toetajate käest.

4. mail toimuv heategevuslik aktsioon „Kevadkoputus” kogubki raha selle jaoks, et saaksime avada uusi peretugevduspiirkondi Eestis.”

Asja kohta saab lähemat infot siit: https://www.sos-lastekyla.ee/kevadkoputus19/

Asja kohta on veebis ka video:

Viimased uudised