Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kulupõleng Tõrva vallas Jeti külas. Foto: Lõuna päästekeskus

Lõuna päästekeskuse päästjad tegelesid terve eilse päeva kulupõlengute kustutamisega.

Eile, 23. aprillil kell 12.06 teatati, et Tõrva vallas Jeti külas süttis lõkkest lennanud sädemetest kulu ja kiiresti leviv põleng ohustas elumaja ja kõrvalhooneid. Päästjad piirasid 0,2 hektaril põlenud kulutulekahju leviku.

Kella 12.22 ajal süttis ära visatud hõõguvast suitsukonist Rõuge vallas Mõõlu külas kulu ning põleng ohustas tulejoonest paari meetri kaugusele jäävat elumaja. Päästjad piirasid 0,2 hektarile ja metsa alla levinud tulekahju leviku ning kustutasid selle.

Kella 17.00 ajal põles Võru vallas Jeedasküla külas teeäärne metsaalune kulu, mille päästjad kustutasid.

Kella 18.02 ajal kustutasid päästjad Rõuge vallas Ruusmäe külas lõkkest süttinud kulupõlengu. Kustutamisel olid abiks Suhka vabatahtlikud päästjad.

Kella 19.52 ajal käisid päästjad Võru linnas Kubja teel noomimas ohutusnõudeid eiravaid lõkkepõletajaid. Üle ühemeetrise läbimõõduga lõke oli tehtud hoonetele liiga lähedale. Ohtlik lõke kustutati. Üle ühemeetrise läbimõõduga lõke peab paiknema hoonetest ja põlevmaterjali hoiukohtadest vähemalt 15 meetri kaugusel. See lõke oli hoonetest umbes 10 meetri kaugusel.

Kella 22.30 ajal käisid päästjad Võru vallas Puiga külas kustutamas ohtlikku lõket, mis oli tehtud ehitusjäätmete ja muu prahi hunniku kõrvale. Lõkkest oli juba varem süttinud kulu, mille lõkkepõletajad olid ise kustutanud.

Et ei süttiks tulekahju, pea lõkke tegemisel meeles ohutust:

  • Enne lõkke süütamist veendu, et lõkkekoht ja ümbrus on põlevast materjalist puhastatud, lõke hoonetest piisaval kaugel ja et ei oleks tuleohtu loodusele.
  • Lõket tee vaid vaikse tuulega ja tuleohu vältimiseks jälgi tule tegemisel või grillimisel tuule suunda, et sädemed ei lendaks hoonele, metsale või muule süttida võivale.
  • Koduaia lõkkes tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu ning pappi ja paberit.
  • Kehtival tuleohtlikul ajal peab lõke olema metsast vähemalt 20 meetri kaugusel.
  • Alla ühemeetrise läbimõõduga lõke peab olema vähemalt 8 meetri kaugusel mistahes hoonest või põlevmaterjali hoiukohast (puuriit või puukuur vmt).
  • Suurem kui ühemeetrise läbimõõduga lõke peab asuma hoonetest või põlevamaterjali hoiukohtadest vähemalt 15 meetri kaugusel.
  • Lõkke tegemisel hoia käepärast tulekustutusvahend (näiteks ämber veega, tulekustuti, survestatud voolik).
  • Enne lõkkekohast lahkumist veendu, et lõke oleks täielikult kustunud või kustuta see vee või pinnasega.
Kommentaarid

Viimased uudised