Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõuna prefektuur sai eile kolmapäeval, 3. mail hulgaliselt teateid selle kohta, kuidas inimesed olid saanud petta, kui neile väidetavalt pangast helistati.

3. mail pöördus politseisse 41-aastane Jõgevamaa mees, kas sai kõne end LHV panga töötajana esitlenud inimeselt. Mehele väideti, et tema pangakontot on vaja kontrollida ning ta suunati edasi väidetava politseinikuni. Mees laadis juhtnööride järgi alla rakenduse ja sisestas enda ID-kaardi PIN-koodid pangalehele. Hiljem avastas, et tema pangakontolt on kadunud 680 eurot võõrastele kontodele.

3. mail pöördus politseisse 44-aastane Tartumaa naine, kellele oli helistanud end politseinikuna esitlenud mees, kes väitis, et keegi proovis tema pangaarvelt raha välja võtta. Naise kõne suunati edasi väidetavale Eesti Panga töötajale, kellele ta ütles oma PIN1 ja PIN2 koodid. Pärast selgus, et naise kontolt oli tehtud kolm ülekannet võõrastele kontodele kokku summas 9999 eurot.

3. mail mail sai politsei teate 48-aastaselt Tartumaa naiselt, kelle nimele oli LHV panka tehtud konto ja proovitud laenu võtta. Samuti oli naise nimele võetud järelmaksuga telefon iPhone summas 1292 eurot, tehtud kasutaja Teliasse ning kasutatud tasulist internetiteenust.

3. mail pöördus politseisse 56-aastane Tartumaa mees, kellele helistati väidetavalt Swedbankist ja öeldi, et keegi on tema pangakontole sisse häkkinud ning tema nimele soovitakse võtta laenu. Mehele öeldi, et ta peab kandma pangakontol oleva raha võõrastele kontodele ja saab järgmisel päeval raha tagasi. Kelmusega tekitatud kahju on 6400 eurot.

3. mail pöördus politseisse 37-aastane Tartumaa naine, keda meelitati investeerima krüptorahakotti Tesla X. Kasumi kättesaamiseks pidi naine tegema korduvalt täiendavaid sissemakseid. Maksete tegemiseks võttis ta erinevates summades kiirlaene. Investeeringust pole ta endiselt summasid tagasi saanud. Kelmusega tekitatud kahju on 20 778 eurot.

Viimased uudised