Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Päästjad Viljandimaal seinapõlengut kustutamas. Foto: Lõuna päästekeskus

Viimase kahe päevaga on Lõuna päästekeskuse päästjad ja inspektorid kontrollinud 272 kasutuseta seisvat hoonet. Elanikke nendest ei leitud, kuid palju oli hooneid, mille sissepääsud lahtised ning kus näha seal pelgupaika otsinud inimeste jälgi.

Lõuna päästekeskuse teatel edastatakse info ohtlike hoonete kohta jooksvalt omavalitustele ja hoone omanikele, kellelt nõutakse hoonete sissepääsude sulgemist, et sinna ei satuks võõrad tuld tegema. Kui leitakse külma kätte jäänud inimesi, siis teevad päästjad koostööd kohalike omavalitsuste, kiirabi ja politseiga, et nad hädavajalikku abi saaksid.

Kahe päeva jooksul on päästjad ja vabatahtlikud teinud 211 kodunõustamist, et koos elanikega avastada tulekahju tekkeohte ning need võimaluste piires kõrvaldada. Sageli pole koduomanikel ette näidata kutselise korstnapühkija töid tõendavaid dokumente. 60 kodus on tulnud paigaldada puuduv suitsuandur, seal huilgas mõnel puhul tühjenev patarei. Mitmes kodus leiti katkiseid kütteseadmeid ja ohtlikke elektrijuhtmeid või -paigaldisi.

Viimased uudised