Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõke Antsla vallas Lusti külas. Foto: Lõuna päästekeskus

Maipühade ja nädalavahetuse jooksul kustutasid Lõuna-Eesti päästjad hulgaliselt ohtlikke ja ebaseaduslikke lõkkeid.

30. aprillil kell 23.56 ajal teatati, et Võrus Lille tn põletatakse lõket, millest lendavad sädemed ohustavad kõrval asuvaid kuure. Päästjad andsid korralduse lõke kustutada ja selgitasid tuleohutusnõudeid. Lõke peab asuma hoonetest ja põlevmaterjali hoiukohtadest vähemalt 8 meetri kaugusel.

1. mail kella 10.25 ajal käisid päästjad Rõuge vallas Vana-Roosa külas kustutamas järelevalveta lõkkest hektari ulatuses süttinud kulupõldu.

2. mail kella 12.47 ajal süttis Rõuge vallas Palli külas hooletust lõkkepõletamisest kulu ja põleng levis ka metsa alla. Päästjad kustutasid Rõuge ja Suhka vabatahtlike abiga kulutulekahju ja lõkke kella 13.33ks.

2. mail kella 13.48 ajal avastasid päästjad Misso alevikus Pugola külas lõkke, kus põletati rehve, vana mööblit ja muud prügi. Keskkonda saastav lõke kustutati. Jäätmed süüdanud elanikele selgitati, et lõkkes tohib põletada ainult immutamata puitu.

2. mail kella 15.15 ajal põletati Antsla vallas Lusti külas tuleohutusnõudeid eirates suures lõkkes ehitusjäätmeid. Väljas oli tugev tuul ja põleng levis ümbritsevale kulule. Põletaja arvas, et võib oma kinnistul teha, mida ise soovib ning ohutus teda ei huvitanud. Lõke ja kulu kustutati ning põletajale selgitati, et lõkkease tuleb korralikult piirata, selle ümbrus puhastada põlevmaterjalist ning esmaste kustutusvahenditega tagada, et põleng ümbrusele ei leviks. Suure tuulega lõket süüdata ei tohi (üle 5,4 meetri sekundis, mis liiguvad puude jämedamad oksad). Päästjad käisid 28. aprillil samas kohas järelevalveta lõket kustutamas.

3. mail kella 17.01 ajal põletati Võru vallas Haidaku külas lõkkes vanu madratseid ja rehve. Päästjad kustutasid keskkonda saastava lõkke. Info edastati keskkonnainspektsioonile.

Rõuge vallas Palli külas süttis lõkkest kulu. Foto: Lõuna päästekeskus

Viimased uudised