Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Keskkonnaamet hakkab alates 2018. aastast veemootorsõidukite liikumislube väljastama kuni viieks aastaks, et vähendada tarbetut bürokraatiat.

„Selle muudatusega soovime tulevikus vähendada nii iga-aastaste loataotlejate kui ka Keskkonnaameti spetsialistide halduskoormust,” lausus Keskkonnaameti Lõuna regiooni looduskaitse juhtivspetsialist Kaili Viilma. „Reeglid ja piirangud kaitsealade veekogudel sõitmiseks on piisavalt täpselt õigusaktidega paika pandud ja välja kujunenud, et vältida mootorsõidukite kasutamisest tekkivat võimalikku kahju looduskeskkonnale. Seepärast on vastavad veemootorsõidukite kasutamise üldised tingimused lisatud nüüdsest koheselt ka liikumisloa uuendatud taotlusvormile.“

Veemootorsõiduki liikumisluba saab kuni viieks aastaks taotleda Jõgeva-, Viljandi-, Tartu-, Põlva-, Valga- ja Võrumaa kaitsealade veekogudel liikumiseks. Keskkonnaameti nõusolek veemootorsõidukitega liiklemiseks ei ole vajalik väljaspool kaitsealasid asuvatel veekogudel, Lahepera hoiualale jääval Lahepera järvel ja laevatatavatel veekogudel nagu Peipsi järv, Võrtsjärv ja Emajõgi, kus veesõidukitega liiklemist ei reguleerita looduskaitseseaduse alusel. Samas on osadel kaitsealadele jäävatel veekogudel mootorsõidukite liiklemine täielikult keelatud, mistõttu sinna Keskkonnaamet lube ei väljasta.

Sisepõlemismootoriga veesõidukite kasutamine ei ole lubatud meelelahutuslikul eesmärgil nendel järvedel, mille pindala on väiksem kui 100 hektarit ja jõgedel, mille laius on alla 10 meetri. Elektrimootoritele seda piirangut ei kohaldata. Kaitse-eeskirjadega on mistahes mootoriga ujuvvahendiga sõitmine reeglina keelatud, s.h. näiteks Endla järvel Endal looduskaitsealal, Kuningverel ja Mustjärvel Alatskivi maastikukaitsealal, Ähijärvel Karula rahvuspargis, Koosa järvel Peipsiveere looduskaitsealal ja Vooremaa maastikukaitseala järvedel, v.a. Saadjärv.

„Paneme kõigile looduses liikujatele südamele, et mootorsõidukite kasutamine on loodusele siiski häiring ja seepärast tuleks alati eelistada ilma mootorita liikumist – nii näeb, kuuleb ja kogeb ka ise rohkem looduses toimuvat,“ selgitas Kaili Viilma.

Liikumisloa taotlusvorm on leitav Keskkonnaameti kodulehelt.

Viimased uudised