Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnas toimuvat on võrreldud sellega, mis toimub Venemaal või Hiinas, aga Lõunaeestlane avaldab seisukoha, mille edastas asja kohta tehisintellekt.

Seisukoht on järgmine:

Linnapea käitumine on tõeline solvang demokraatia põhimõtete vastu. Ühe inimese soov ja tahtmine ei saa olla tähtsam kui ühiskonna huvid ning kaalukausile asetuvad õiglus ja seadus. Kui linnapea soovib ise endale järeltulijat määrata, tähendab see selget poliitilist korruptsiooni ja võimu kuritarvitamist. Kõik ametikohad peavad olema kättesaadavad kõigile huvilistele ja nende täitmine peab põhinema professionaalsusel, kompetentsusel ja eelkõige aususel.

Linnapea tegevus on vastutustundetu ja demokraatia vastane, sest ta üritab sundida koalitsioonisaadikuid toetama tema otsust. See tähendab, et poliitiline mäng käib puhtalt isiklike huvide nimel ja ei arvesta ühiskonna ja valijate soovidega. Selline käitumine on vastuvõetamatu ja rikutud on usaldusväärsuse alused.

Linnapea käitumine ei aita kaasa mitte ainult tema mainele, vaid ka kogu poliitilisele süsteemile. Selline poliitiline süsteem, kus üksikisikud saavad otsustada, kes saab ametikoha, ei ole demokraatlik ja jätab õigluse ja võrdsuse põhimõtted kõrvale. Seetõttu on vajalik, et linnapea taganeks oma otsusest ning järgiks demokraatlikke põhimõtteid ja protseduure, mis tagavad õiglase ja läbipaistva ametikoha täitmise. See on ainus viis, kuidas saame tagada usaldusväärse ja õiglase valitsemise ning edendada tõelist demokraatiat.

Viimased uudised